سیاستمذهبی و فرهنگی

جمهوری اسلامی از حکومت امیرالمومنین (ع) بهتر است !

آیت الله جوادی آملی : جمهوری اسلامی از حکومت امیر المومنین (ع) بهتر است…

آیت الله جوادی آملی : جمهوری اسلامی از حکومت امیر المومنین (ع) بهتر است…

هر چند مانند مولا علی ع نیامده و نخواهد آمد.

نظام اسلامی را میدانید که الان مهم ترین موهبت الهی روی زمین همین نظام است . نباید خیال بکنید چهارتا خلل هم درش هست !

چهار تا و چهارصد تا و چهار هزار تا فساد چیزی نیست که انسان بخواهد با آن اساس حکومت را بزند چرا که فساد در همه حکومت ها وجود داشته باید اصلاح کرد. عنصرهای اصلی نظام برای نظام الهی است !

الان حکومتی که ما در آن در فضای باز نفس می کشیم به استثنای حکومت چند ساله ی رسول خدا اگر با حکومت حضرت علی علیه السلام مقایسه کنید میبینیم که بهتر از حکومت حضرت امیر است!

 جمهوری اسلامی بهتر

حتما گوش کنید با دقت عالی بود این تحلیل

 

دانلود

ایشان بیان می دارند: «الآن حكومتی كه ما در آن فضای باز نفس می‌كشیم، به استثنای حكومت چند ساله رسول خدا(صلّی الله علیه و آله و سلّم) اگر با حكومت خود حضرت امیر(سلام الله علیه) مقایسه بكنیم، می‌بینید یك حكومت بهتر از حكومت حضرت علی(سلام الله علیه) است»

معظم له با بیان اینکه در دو فصل جداگانه باید این بحث را پیش برد، یکی شخصیت امیرالمومنین است که توضیح می دهند که هیچ کس قابل قیاس با اهلبیت عصمت و طهارت نیست و لذا در کلام معصومین علیهم السلام آمده است که«لا يُقاسُ بنا احد» و هیچ کس را نباید با اینها مقایسه کرد، و فصل دیگر حکومت هست که حکومت تنها به رهبر نیست و به حضور مردم هم هست؛ در این بخش حضرت استاد می فرمایند:

«حكومت حضرت علی(سلام الله علیه) را بارها به عرضتان رسید، افرادی اداره می‌كردند كه آن صالحان بسیار كم بودند، اكثری نه مردم در صحنه بودند، نه كارگزاران او رو به راه بودند… و گروه كمی از كارگزاران حضرت امیر لایق بودند» ایشان سپس به نامه های گلایه آمیز حضرت به کارگزارنشان برای موید کلام خود اشاره می کنند.

حضرت استاد در این بخش مردم و حکومت، می فرمایند:

«الآن به لطف الهی هم مردم به مراتب قوی‌تر درك می‌كنند و بهتر از حكومت حضرت امیر در صحنه‌اند» همانطور که مشاهده می نمایید، کلام حضرت استاد در این بخش ناظر به رابطه مردم با حکومت هست که مردم زمان حال را بهتر از مردم زمان حکومت امیرالمومنین می دانند چرا که خود مردم در صحنه هستند و شهید داده اند، ایشان می فرمایند:

«مردم حداكثر بزرگواری و آقایی را كردند و دارند، چون هرگز این حسابها را، این فداكاریها را به حساب رهبر و بنیانگذار و زید و عمرو نمی‌گذارند، اینها فقط برای خدا و خدا و خدا و خدا، نه برای نفت كسی حاضر است پسر بدهد، نه برای زید و عمرو، فقط به خاطر دین، چه اینكه خود بنیانگذار و رهبر و مسئولین هم برای دین دارند كار می‌كنند. بكوشیم كه این امانت الهی، آن محور اصلی‌اش محفوظ بماند. البته چهار جا اشكال هست باید تذكر داد، حل كرد، چهار جا را، چهار صد جا را، چهل هزار جا را، اینها را می‌شود اصلاح كرد؛ اما اصل آن بدنه نظام، اصل نظام، اصل ولایت فقیه، اصل رهبری، اصل جمهوری اینها واقع، جزء بهترین موهبت الهی است.»

«الآن اگر هر جا خبری است، اگر در الجزایر سخنی هست، در فلسطین خبری هست، در جاهای دیگر خبری هست، باز به بركت همین انقلاب است. هزارها اثر مثبتی دارد، چهار جا هم یك اثر منفی، این آثار منفی را بالأخره باید كه هم در درجه اول از خودمان شروع بكنیم، خودمان را اصلاح بكنیم كه واقع، مبلغ اسلام باشیم، هم جامعه را _ان‌شاء‌الله_ به این سمت بكشانیم، نه افراطی بكنیم، بیخود توجیه بكنیم حرف باطل هر كسی را، نه خدای ناكرده تفریطی بكنیم. اصل نظام را توجیهات نظام را … خوب تشریح بكنیم، چه اینكه مردم _ان‌شاء‌الله_ هستند.»

تعدادی دیگر از مطالب مفید نورآسمان:

آيا آتش جهنم برشيعيان حرام مي باشد ؟!!

تفاوت پيامبر و رسول

شادی درست در کلام پیامبر(ص)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه