مذهبی و فرهنگی

واعظ عربستانی درباری: فعالیت علیه حاکم حرام است

واعظ عربستانی درباری: فعالیت علیه حاکم حرام است

واعظ عربستانی درباری: فعالیت علیه حاکم حرام است، حتی اگر در تلویزیون در حال زنا و نوشیدن مشروبات الکلی ظاهر شود

دقیقا برای حکمرانی یزید هم چنین استدلال‌هایی می‌آورند!

ببینید:

تعدادی از علمای اهل سنت از کشورهای مختلف اسلامی در بیانیه مشترکی اعلام کردند که فساد اخلاقی در عربستان تحت حاکمیت آل سعود سازمان‌یافته است.

فعالیت علیه حاکم

 

تعدادی از علمای اهل سنت از کشورهای مختلف و عضو «انجمن علماء» در بیانیه‌‌ای به فساد اخلاقی و جشن‌های فسادآلود و ضد دین در سرزمین وحی از سوی دولت عربستان سعودی به شدت اعتراض کردند. جشن‌هایی که تحت عناوین مختلف از جمله «موسم ریاض»، «موسم جده»، «موسم الشرقیه» و … برگزار و در آن تمامی ارزش‌های اسلامی زیرپا گذاشته می‌شود.

به نوشته وبسایت «انجمن علماء» در این بیانیه آمده است که حاکمان سعودی به صورت سازمان‌یافته اقدام به ترویج فساد اخلاقی و ارزش‌ها و هنجارهای ضد دین کرده و پسران و دختران را به فساد کشانده و سعی در نابودی جامعه عربستان دارند.

علمای اهل سنت از کشورهای یمن، مالزی، ترکیه، فلسطین و مغرب و نهادهای دینی این کشورها زیر این بیانیه را امضاء کرده‌اند. در این بیانیه آمده است که اقدامات دولت عربستان سعودی «تبعیت کورکورانه» از دیگر ملت‌ها به خصوص کشورهای غربی و کاملا در تضاد با دین اسلام و ارزش‌ها و عرف شناخته شده جوامع مسلمین است.

دولت سعودی از سال ۲۰۱۶ و به بهانه سرگرمی اقدام به تأسیس «سازمان سرگرمی» و برگزاری جشن‌های فساد آلود می‌کند. تأکید ریاض به برگزاری این جشن‌ها حتی زمانی که مراسم حج تمتع به بهانه شیوع بیماری کرونا تعطیل اعلام شد نیز ادامه داشت.

ماهیت این جشن‌ها نیز از همان سال ۲۰۱۶ که با عناوین «موسم الریاض»، «موسم جده» و «موسم الشرقیه» برگزار می‌شد، موجب تعجب و خشم محافل دینی و مخالفان در عربستان شده است. مراسماتی که با رقص و پایکوبی و به صورت مختلط و پوشش‌های نامتعارف و همچنین مصرف مشروبات الکلی و برگزاری مسابقات قمار همراه است.

معارضان بارها این گونه جشن‌ها را که با عنایت خاص «محمد بن سلمان» و در راستای اهداف چشم‌انداز ۲۰۳۰ برگزار می‌شود را ابزاری برای دین‌زدایی در کشوری دانسته‌اند که میزبان مهم‌ترین اماکن مقدس اسلامی است و پادشاهش خود را خادم حرمین شریفین می‌نامد. به طوریکه در جشن‌های «موسم جده» در ماه می ۲۰۱۹ حضور «نیکی میناژ» خواننده پاپ آمریکایی در مراسم اختتامیه این مراسم موجب اعتراض بسیاری در عربستان شده بود.

 

تعدادی از لینک های مفید سایت :

هدف از آفرینش من و تو چیست؟

مناجات جنگي

زمانی که تلفن همراه نداشتیم،ایمانمان بیشتر بود…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه