مذهبی و فرهنگی

احمد الحسن بصری کیست؟!

احمد الحسن بصری کیست؟!

 

احمد الحسن بصری را میشناسید؟ در هر عصر و منطقه‌ای مدعیان دروغینی پیدا می‌شوند که در صدد هستند تا با ادعاهای واهی و سوءاستفاده از عقیده مهدویّت و احساسات دینی مردم، به امیال نفسانی خود دست یابند.

احمد الحسن البصری از جمله کسانی است که تا کنون بیشترین ادعاهای مربوط به مهدویت را به نام خود رقم زده است. نکته قابل توجه اینکه احمد بصری برای هیچکدام از ادعاهای خود ادله عقلی و نقلی معتبری ذکر نکرده است!!

این فرد، احمد بن اسماعیل بن صالح بن حسین بن سلمان است. وی متولد سال (۱۹۶۸م) و از شاخه هنبوش، عشیره ابوسویلم یکی از عشایر طایفه صیامر در ناصریه واقع در شمال بصره می باشد.

احمد اسماعیل بصری در سال(۱۹۹۲م) از دانشکده مهندسی بصره در رشته شهرسازی فارغ التحصیل شد و در سال(۱۹۹۹م) به سمت نجف اشرف رفت و مدت کوتاهی در حوزه درس آیت الله محمد صادق صدر حاضر شد.

وی مدعی است ابتدا در خواب و سپس در بـیداری‌ بـا امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ملاقات کرده و آن حضرت او را مـأمور بـه هدایت انـسانها کـرده اسـت.

وی ادعاهای خود را‌ از‌ حدود سال 1380هـ ش آغاز کرد و همان طور که گفته شد توانست در کشور عراق، برخی از شیعیان ساده دل را بفریبد.

اما پس از انجام اقدامات نـظامی کـه طرفدارانش در عراق انجام دادند و اقدام پلیس‌ بغداد برای دستگیری اش از عراق گریخت و پس از آن تنها از طریق اینترنت با طرفدارانش در‌ ارتباط است. طرفدارانش معتقدند او هم اکنون غایب شده است.

وی ادعاهای خنده‌داری مانند جانشین و متولی امور بعد از امام مهدی(عج)، فرزند امام مهدی(عج)، سفیر حضرت مهدی(عج)، وزیر امام مهدی(عج) بعد از ظهور، اولین مؤمن به امام(عج) بعد از ظهور، اولین مهدی از دوازده مهدی، امام واجب الاطاعه از سوی خداوند و… کرده است!!

یمانی دروغین را بشناسید:

این جریان انحرافی با استفاده از منابع مالی نامعلوم اما فراوان، فعالیت‌های تبلیغی خود را با تأسیس شبکه ماهواره‌ای و رادیو، ساخت برنامه‌های تبلیغاتی، چاپ کتاب و جزوات، تبلیغ چهره به چهره و برپایی موکب‌های اربعینی پی گرفت و برخی از افراد را که از معلومـات مهدوی و حدیثـی‌ اندکی برخوردار می‌باشـند، جذب خود نمود.

بعضی مطالب مفید سایت:

جبر یا اختیار؟

هر کس می‌خواهد عزیز بشود…

آیا خداوند عادل است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه