جهاننظامی

دکترین عملیات برق آسا | تحلیل استراتژیک طوفان الأقصی

دکترین عملیات برق آسا | تحلیل استراتژیک طوفان الأقصی در روز نخست جنگ

آیا با عملیات طوفان الأقصی مرحله دوم جنگ سرد جدید آغاز شد؟
حسام‌الدین حائری‌زاده – کارشناس مسائل استراتژیک

بسیار_مهم تا انتها ببینید

بدون‌شک عملیات طوفان الاقصی یکی از پیچیده‌ترین عملیات از سوی یک گروه مبارز و مقاومت در جهان است. آنچه که در غزه رخ داد از سوی گروهی شبه‌نظامی علیه طرفی بود که سال‌ها عنوان پیچیده‌ترین سیستم اطلاعاتی در منطقه و یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌های اطلاعاتی و جاسوسی را یدک می‌کشید.

نیروهای مقاومت حماس از صبح شنبه (۷ اکتبر ۲۰۲۳) عملیات توفان الاقصی را ضد رژیم صهیونیستی شروع کردند و علاوه بر حملات راکتی به شهرک‌های اسرائیلی، به این مناطق هم نفوذ کردند و با نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست درگیر شدند.

این عملیات علاوه بر اینکه تلفات سنگین مادی و نظامی و جانی به صهیونیست‌ها وارد کرده همچنین آثار روحی و روانی آن تا سال‌ها باقی خواهد ماند. شاید بتوان یکی از مهم‌ترین مصداق‌های این لطمات روحی را اعلام وضعیت جنگی از سوی کابینه رژیم صهیونیستی پس از نیم‌قرن دانست.

حس تحقیر و شکستی که جامعه صهیونیست‌ها ازاین‌پس با خود حمل خواهند کرد فراتر از یک نسل خواهد بود. چرا که این حمله برای اسرائیل در ابعاد یک یازده سپتامبر بود و همان‌طور که آمریکا هنوز از آن شکست اطلاعاتی خود احساس حقارت و سرشکستگی می‌کند اسرائیل هم سال‌ها این حقارت را تحمل خواهد کرد و سربازان این رژیم هم بار روانی این حقارت را با خود خواهند داشت.

اکنون چند روز از آغاز طوفان الاقصی می‌گذرد؛ اما آثار روانی آن تا سال‌ها با شهرک‌نشینان و نظامیان اسرائیلی باقی خواهد ماند. مشکلات روحی برای سربازان صهیونیست ابعاد پیچیده‌تری هم پیدا می کند

طوفان الأقصی

اعتراف رژیم صهیونیستی به کشته‌ شدن بیش از ۱۰۰۰ تن در حمله حماس

یک مقام رژیم صهیونیستی کشته‌ شدن بیش از ۱۰۰۰ تن از آغاز عملیات غافلگیرانه حماس در روز شنبه را تأیید کرده و اذعان داشت که رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر اوقات «بسیار سختی» داشته است.

یک مقام وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در نشستی خبری با اعتراف به اینکه چهار روز گذشته برای این رژیم «بسیار سخت» بوده، گفت: متأسفانه نیروهای حماس در این عملیات بیش از ۱۰۰۰ تن را کشته‌اند؛ بیش از ۱۰۰۰ تن. واقعاً… تصورش هم دشوار است!

تعدادی دیگر از مطالب سایت:

طبابت كودكى درد آشنا، براى پيرى كهن سال

پیامبر در قرآن

گروه های معارض با پیامبر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه