سیاستنظامی

اگر اسرائیل و آمریکا به ایران حمله کنند چه می‌شود؟

 اگر اسرائیل و آمریکا به ایران حمله کنند چه می‌شود؟

 

اگر اسرائیل و آمریکا بخواهند به ایران حمله کنند چه می‌شود؟ تبعات جنگ با ایران برای اسرائیل و آمریکا را از زبان سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران بشنوید.

همچنین بخوانید:

آیا چنین چیزی ممکن و متصور است؟ آیا ایالات متحده ی امریکا و اسرائیل می توانند ایران و هم پیمانان منطقه ای اش را با زور از صحنه ی روزگار بخصوص از شرق میانه دور کنند؟

به باور ناظرانِ بین المللی، این رجزخوانی ها و شاخ و شانه کشیدن ها همه جزء جنگ های تبلیغاتی هستند. شکست قطعی ایران در شرق میانه و در سطح جهان نه در توان اسرائیل است و نه در توان حامی قدرتمندش – ایالات متحده ی امریکا. ایران به دلایل مختلف دست بالاتر از حریفان اش دارد:

ــ اولین امتیاز ایران مساحت بزرگ (حدود صد برابر مساحت اسرائیل)، نفوس صدمیلیونی و امکان جمع آوری لشکر چندین میلیونی ازسرسپرده گان مذهبی و وطنپرستان ایرانی اش در یک زمان کوتاه است. ایران با وجود داشتن لشکر نظامی حدود یک میلیونی، به آسانی می تواند ظرفیت و تعداد افراد نظامی اش را در یک فرصت کوتاه به چندین برابر بالا ببرد که این برای اسرائیل ناممکن است.

ــ دومین امتیاز ایران، موضعگیری نیروهای قدرتمند نیابتی اش در سر تا سر منطقه است که ایران را صدها کیلومتر از تیررس مستقیم دشمن دور نگه داشته اند. اسرائیل باید بتواند ابتدا ازدیوارهای محکم امنیتی هم پیمانان ایران عبور کند تا بعداً به ایران برسد.

ــ و سومین امتیاز ایران که در واقع عمده ترین عامل بازدارنده ی اسرائیل و امریکا برای حمله ی مستقیم بر ایران است، همصدایی تمام کشورهای عرب و مسلمان در صورت حمله به ایران خواهد بود که حالا نسبت به سال های قبل گسترش مثبت یافته است. به گمان اغلب، در صورت حمله ی اسرائیل به ایران هیچ کشوری در منطقه با ماجراجویی و آتش افروزی اسرائیل و امریکا همگام نخواهد شد، برای عبور هواپیماها و راکت های ویرانگر آنان از فراز سرزمین های شان، اجازه ی عبور نخواهند داد.

 

تعدادی دیگر از مطالب مناسب سایت:

عیادت و اطعام خدا

آیا كسی به دست پیامبر اكرم (ص) كشته شده است؟

با شخصیت‌ترین افراد عصر پیامبر (ص) را بشناسید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه