PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مرجع تقلید شما کیست ، به چه دلیل؟

safaeei
10-02-2010, 11:00
سلام به بچه های نورآسمان

مرجع تقلید شما کیست ، به چه دلیل؟

برای خودم ایت الله خامنه ای
دلیل هم عالم و عادل است و مورد تایید همه بزرگان
خیلی هم دوستش دارم

vatan
10-02-2010, 11:23
سلام
من دو تا مرجع تقلید دارم مرحوم آیت الله تبریزی که در مسایل روز به مرجع تقلید دومم که آیت الله سیستانی هست رجوع می کنم دلیلش هم که مشخصه به خاطر این که نسبت به بقیه مراجع عظام اعلم می باشند.

دیاکو آزرم
11-02-2010, 00:48
چون بزرگان دیگر هم او را قبول دارند و من هم خیلی او را دوست دارم

vorojax
11-02-2010, 16:55
سلام دوستان عزیز
ایت الله خامنه ای

و برای اثبات و دلیلش هم گریزی می زنم به سخنان حضرت علامه حسن زاده آملی در باره ایشان
سخنان حضرت علامه حسن زاده آملی در باره ایت الله خامنه ای

رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید. عالمی، عادلی،‌ رهبری، مؤمنی، ‌موحدی،‌ سیّاسی، دلداری، رهبری، انسان ربانی، پاك،‌ منزه، كه دنیا شكارش نكرده من جایی [سراغ] ندارم که عرض کنم.

همان که عرض کردم:
نه شكوفه‌ای، نه برگی، نه ثمر، نه سایه دارم / همه حیرتم كه دهقان به چه كار كشت ما را

قدر این نعمت عظمی را كه خدا به شما عطا فرمود، قدر این رهبرِ ولیّ وهمان عبارات كه سرور عزیزم جناب استاد حدادعادل، ارائه دادند؛ رهبری، ولیی، الهی.

الآن این انسجام ما، تكلیف شرعی ماست. مبادا عزیزان! آقایان مبادا! (این "مبادا" را توجه داشته باشید)

مبادا آقایان! اول انقلاب یادتان هست چند فرقه برخاستند كه می‌خواستند كشور را تجزیه كنند؟ حواستان جمع باشد، مبادا این وحدت ما را! مبادا این جمعیت ما را! مبادا این كشور علوی را! مبادا این نعمت ولایت را! از دست شما بگیرند.

خدایا به حق پیغمبر و آل پیغمبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی، حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.

و الهی آمین، الهی آمین، الهی آمین. بعدد كلماتت آمین.
این هم صوتی اش!
http://vorojaxx.persiangig.com/HassanZade_agha_%5Bnooreaseman.com%5D.flv

یا علی

مکلف
12-02-2010, 11:17
دوستان سلام

به دلیل عرفان بالای ایشون
به دلیل اینکه امام خمینی ایشون رو خیلی قبول داشتند

خواستم بگم خدا ایشون رو بیامرزه
دیدم این طوری نمیشه گفت
بهتره بگم خدا من رو بیامرزه که مقلد خوبی نیستم

علی علی

کاظم سبزواری
19-02-2010, 15:27
من مرجع تقلیدم کسی است که به قول حامد باید فقط خمس بدم :cry::cry::khande::khande::khande:

نمیدونم چرا طلبه ها بیشترشون آیت الله سیستانی رو انتخاب میکنند درسته ؟؟

vorojax
19-02-2010, 15:36
دوستان روش ديگر تحت احداث هست كه انشالا رونمايي ميشه

اه حقته ..اخه چقدر بهت گفتم راه رسیدن به خدا زیاده بیا مرجع تقلیدت رو عوض کن....آخه آدم عاقل میاد از 500 تومن دار ندار زندگیش خمش میده؟

dampayi
19-02-2010, 23:49
بنده هم مقلد آقای خامنه ای هستم :دی
دلیلشم اینه که اون موقع که می خواستم مرجع انتخاب کنم از دو نفر که پرسیدم ایشون رو معرفی کردند .....:idontnow:
البته اون موقع من فکر می کردم آگاهی به مسایل سیاسی روز هم جزو شرایط مرجع باید باشه :ajab: که ایشون رو انتخاب کردم ولی بعدا فخمیدم ربطی نداشته :ghaghah:

یا علی

Q0M
25-06-2010, 21:26
مرجع تقلید بنده هم ایت الله خامنه ای می باشد.
برای سلامتی این بزرگوار صلوات.

114
26-06-2010, 00:14
اقای خامنه ای.اولش دروغ نگم احساسی بود نه احساسی احساسی ولی خوب شناختی رو که الان دارم اون موقع نداشتم. به نظرم نیازی نیست توضیح زیادی بدم هر کسی که منصف باشه میدونه که تمام شرایطی که برا یه مرجع تقلید باید باشه همشون به نحو احسن در اقای خامنه ای وجود دارد. دوست و دشمن اعتراف میکنن البته اگه انصاف داشته باشنو به خودش دروغ نگن

monji_2008
26-06-2010, 03:15
با سلام
مرجع تقلید بنده حضرت آقا هستند زیرا بدون تعارف همکنون ایران تنها کشور مدافع تشیع و آقا امام زمان (عج) هست و من با یقین میگویم که ایشان مورد تائید حضرت حجت(عج) هستند زیرا در غیر این صورت نمیتوانستند رهبری تنها کشور مبلغ تشیع در جهان باشند.
البته اگر نگاهی به گذشته بیاندازیم و نجات معجزه آسای ایشان از آن سوقصد نافرجام را بیاد بیاوریم متوجه این میشویم که خداوند برای چه این ذخیره انقلاب را عمر دو باره بخشیدند.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:Y7zKbY-SJ08ADM:http://jamandeh2.persiangig.com/image/Imam%20Khamenei.jpg

(598)
05-03-2011, 20:33
سلام علیکم
مقام معظم رهبری

jahromzzz
08-09-2011, 16:25
سلام .

یه سوال ساده دارم ... مرجع تقلید شما کیه ؟ چرا ایشون رو انتخاب کردید؟

مرجع تقلید خود من ، آیت الله سیستانی هستند ، دلیلش هم راهنمایی های دوستان و دیدن طرز زندگی کردنشون بود

golenarges
08-09-2011, 16:57
با سلام به دوستان نوجوان
من كه پيرمردي هستم مقلد امام خميني هستم و هنوز از رساله ايشان پيروي ميكنم و در مسائل جديد از آيت الله خامنه‌اي

محب المهدي (عج)
01-03-2015, 11:44
سوال : مراجع مورد تائید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم کدامند؟

پاسخ:

بسم الله الرحمن الرحيم‏

حضرات‌ آيات‌ آقاياني‌ كه‌ ذيلاً نامشان‌ ياد مي‌شود واجد شرايط‌ مرجعيت‌ مي‌باشند و تقليد از هر كدام‌ آنان‌ جايز است‌. والله‌ العالم‌.

1ـ حضرت‌ آيت‌الله‌ حاج‌ سيدعلي‌ خامنه‌اي‌ (مقام‌ معظم‌ رهبري‌)
2ـ حضرت‌ آيت‌الله‌ حاج‌ شيخ‌ حسين‌ وحيد خراساني‌
3ـ حضرت‌ آيت‌الله‌ حاج‌ سيد موسي‌ شبيري‌ زنجاني‌
4ـ حضرت‌ آيت‌الله‌ حاج‌ شيخ‌ ناصر مكارم‌ شيرازي‌
5- حضرت آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی
6- حضرت آیت الله علی سیستانی
دامت‌ بركاتهم‌.

جامعه مدرسين حوزه عليمه قم

محب المهدي (عج)
01-03-2015, 11:44
سوال : آیا مراجع تقلید معرفی شده از سوی جامعه مدرسین از نظر تقلید مساوی هستند وتحقیق درباره آنان لازم نیست؟

پاسخ :

بسم الله الرحمن الرحیم

مراجع تقلید معرفی شده از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همه جایز التقلید هستند و تشخیص اعلمیت به عهده خود مکلف می باشد از نظر این جامعه تقلید از همه آقایان مذکور جایز است

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

محب المهدي (عج)
01-03-2015, 11:45
پاسخ:

بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به پرسش‌هاي مكرّر مؤمنان، جامعه مدرسين حوزه‌ي علميه قم براساس تحقيقات به عمل آمده در يك سال گذشته و پس از جلسات متعدد به اين نتيجه رسيده است كه ايشان فاقد ملاكهاي لازم براي تصدّي مرجعيت مي‌باشد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

Melody
01-06-2021, 14:27
سلام
اگه بخوام مرجع تقلیدم رو تغییر بدم امکانش هست؟ آیا انجام اینکار شرط خاصی داره؟!

safaeei
03-06-2021, 06:32
تغییر دادن مرجع تقلید، شرایط و احکام مختلفی دارد

الف) در بعضی از مسائل مثل(تبعیض)

تبعیض در تقلید یعنی مکلف بتواند در مسائلی که به هم مربوط نیست، از دو یا چند مجتهد که مساوی با هم هستند، تقلید کند. تبعیض در تقلید در صورت تساوی دو یا چند مجتهد جایز است. برای مثال می توان در مسائل نماز و روزه از مجتهدی و در خمس از مجتهد دیگر و در ازدواج از شخص سومی تقلید نمود. اما در مسائلی که به هم مربوط است- چنانچه اخذ به فتوای آنان باعث بطلان عمل و یا مخالفت قطعی شود – تبعیض جایز نیست؛ مثل این که در احکام نجاست بدن و لباس،‌ به فتوای مجتهدی و در احکام لباس نمازگزار به فتوای مجتهد دیگری عمل کند.

ب) در همه مسائل

1: واجب

* یکی از شرایط این است که مرجع جامع الشرایط از بین برود.

* مقلد متوجه بشود مرجعی که انتخاب کرده، دارای شرایط کافی نبوده است.

2: جایز

عدول از مرجع زنده به مرجع مساوی به نظر برخی از مراجع عظام در همه مسائل جایز است؛ ولی طبق نظر عده ای از فقها، فقط در برخی از مسائل می توان به مرجع مساوی رجوع کرد؛ همچنین برخی از مراجع بزرگوار رجوع به مرجع مساوی را جایز نمی دانند.

فتاوای مراجع درخصوص رجوع

امام: رجوع به مساوی جایز است.

آیت الله العظمی خامنه ای: بنابر احتیاط واجب، رجوع به مساوی جایز نیست.

آیات عظام: بهجت و سیستانی: اگر در علم و ورع مساوی باشند، رجوع به مساوی در مسائل غیر مرتبط به هم جایز است؛ برای مثال در مسائل احکام روزه مسافر باقی بماند و در احکام نماز رجوع کند.

آیت الله العظمی مکارم: در خصوص مسائلی که تقلید (عمل) کرده، رجوع به مساوی جایز نیست.

آیت الله العظمی صافی: در خصوص مسائلی که یاد گرفته، بنابر احتیاط واجب رجوع به مساوی جایز نیست.

آیت الله العظمی سبحانی: عدول از مجتهدی به مجتهد دیگر جایز نیست، مگر این که دومی اعلم باشد.

3: حرام

1. بازگشتن به فتوای مرجع تقلیدی که از دنیا رفته، در صورتی که از فتوای ایشان به مرجع زنده عدول شود (مگر آن که مجتهد زنده در آن مساله فتوا نداده باشد).

2. تقلید از مجتهد غیر اعلم.

-----------------------

>>> برگرفته از کتاب «رساله مصور»، ج 1، ص 65.

safaeei
03-06-2021, 06:33
مرجع تقلید بنده نیز آیت الله خامنه ای می باشد

ثبت نام نشده
04-06-2021, 06:39
سلام. مرجع من امام خامنه ای هستن.
بسیار عادل و آگاه به زمان و به روز هستن و بیشترین و بالاترین فهم و بینش سیاسی و دینی و اعتقادی رو در دنیا دارن، و بسیار مسلط به مسایل روز دنیا.... بشدت دوستداشتنی و مهربان و قانون مدار❤❤

namiran
09-06-2021, 19:02
آیت الله سیستانی . عادل و شجاع