اخبارجهانفناوری

۵ باور اشتباه درباره هوش‌ مصنوعی

۵ باور اشتباه درباره هوش‌ مصنوعی

درسته که این روزها درباره هوش‌ مصنوعی و کارهایی که ازش برمیاد، زیاد می‌شنویم، اما درباره همین فناوری پیشرفته هم باورهای غلطی وجود داره که اشاره کردیم.

هوش مصنوعی

در شرایطی که همه جا حرف از هوش مصنوعی می شنویم و خیلی از صنایع و شرکت ها با استفاده از اون تحول عظیمی رو در کارهاشون ایجاد کردن ، با این حال همچنان مواردی درباره این تکنولوژی وجود دارد که ناشناخته هست و در عین حال باورهای غلطی هست که دربارش وجود داره که قراره اینجا بررسیشون کنیم .

درسته که هوش مصنوعی کارهای زیادی ازش بر میاد اما اغراق زیادی هم درباره ی پتانسیل اون اتفاق افتاده ؛ به هر حال هنوز ماشین هایی با هوش مصنوعی هستند که مشکل دارند و درگیر خطاهایی هستند که میتونه هزینه ی بالایی داشته باشد .

کلیپ کامل را ملاحظه بفرمایید:

نگاهی کوتاه به تاثیرات هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یا AI به زبان ساده تقلیدی از هوش انسانی در ماشین‌ها بوده و یکی از اهداف آن افزایش استدلال شناختی در کامپیوترها است.

فناوری هوش مصنوعی در طیف وسیعی از صنایع و محصولات کاربرد دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به گوشی‌های هوشمند، رایانه‌ها و دستگاه‌های اینترنت اشیاء اشاره کرد.

همچنین، یکی از کاربردهای بسیار امیدوار کننده این فناوری در نجوم است. به عنوان مثال، هوش مصنوعی نقش مهمی در کشف سیاره Kepler-90i توسط گوگل و ناسا در سال 2017 داشت. در واقع، این اولین نقش هوش مصنوعی در علم نجوم بود که باعث شد پتانسیل‌های بالای آن در این زمینه در کانون توجه بیشتری قرار بگیرد.

با آگاهی کامل از هوش مصنوعی استفاده کنید . برخی از باورهای نادرست در مورد هوش مصنوعی باعث شده تا این فناوری مدرن را به جای یک راه‌حل برای مشکلات خود، به عنوان یک تهدید تلقی کنیم! امیدواریم پس از مشاهده ی این پست ، نگرش شما در مورد هوش مصنوعی تاحدودی تغییر کرده باشد و درک بهتری در مورد آن داشته باشید.

تعدادی از مطالب مفید سایت:

اعتماد به خدا

از خدا بی واسطه بخواهیم!

خدایا چرا من؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه