مذهبی و فرهنگی

چرا همه کارشناسان حماس و محور مقاومت را پیروز قطعی جنگ می‌دانند؟

چرا همه کارشناسان محور مقاومت را پیروز قطعی جنگ می‌دانند؟

 

محور مقاومت

با گذشت ۲ هفته از آغاز عملیات غافلگیرکننده طوفان الأقصی در فلسطین اشغالی، آنچه که همچنان مورد اتفاق همه تحلیلگران و کارشناسان سیاسی، بین‌المللی و نظامی از جریانات مختلف شرق و غرب است، پیروزی بی‌چون و چرای محور مقاومت می‌باشد. دلایل محکمی برای این واقعیت وجود دارد که به اجمال مرور می‌کنیم؛

۱.شکستن هیمنه نظامی رژیم‌صهیونیستی به عنوان ارتش شکست‌ناپذیر منطقه دستاورد بزرگ حماس بوده است. حالا دیگر کشورها چه آنان که می‌خواستند به صهیونیست‌ها تکیه کنند و چه آنان که از قدرت اسرائیل نگران بودند، حالا میبینند که درمقابل یکی از گروه‌های مقاومت با کمترین امکانات و نیرو شکست خورده است‌.

۲.گذر از دیوار الکترونیکی و پیشرفته بین غزه و مناطق اشغالی که بیش از یک میلیارد دلار برای استقرار آن هزینه شده بود دومین دستاورد مقاومت بود. عبوری که با هک کامل دوربین‌ها و سنسورهای پیشرفته همراه بود.

۳.حضور چند روزه ۵ هزار نفر از نیروهای مقاومت در عمق چندده کیلومتری مناطق اشغالی برای اولین بار در تاریخ ۷۵ ساله رژیم صهیونیستی اتفاق افتاد و هنوز بعد از دو هفته صهیونیست‌ها از این نفوذ بهت‌زده هستند و اطلاعی از کیفیت آن عملیات ندارند.

۴.ترور هدفمند حدود ۲۰۰۰ صهیونیست در چند روز که برای اولین بار در تاریخ جنگ مسلمانان با رژیم‌صهیونستی اتفاق افتاد، نیز کار خارق‌العاده‌ای بود. به اعتراف مرکز آمار ارتش اسرائیل هیچ کودکی در بین کشته‌های صهیونیست وجود نداشت.

۵.اسارت بیش از ۲۵۰ صهیونیست که به اعتراف رسانه‌های عبری حداقل ۳۰ فرمانده نظامی ارشد در بین آنان وجود دارد.

در مقابل این دستاوردهای چشمگیر رژیم‌صهیونیستی به جز تخریب ده‌ها مسجد و بیمارستان و مدرسه و کلیسا و کشتار غیرنظامیان که حدود ۲۰۰۰ کودک، بیش از ۱۰۰۰ زن و قریب ۲۰۰ کهنسال می‌باشند، نه توانسته فرماندهان ارشد حماس را دستگیر یا ترور کند، نه توانسته پیشروی زمینی کند، نه توانسته پایگاه‌های حماس را شناسایی و منهدم کند و نه حتی توانسته اطلاعات و اسنادی به دست آورد و هیچ پیروزی و دستاورد راهبردی به دست نیاورده است. همه اینها در کنار موج نفرت جهانی علیه این رژیم موید آن است که حماس و محور مقاومت پیروز قاطع این میدان تا کنون بوده است.

برگرفته از کانال آنسوی سیاست

اعدادی از مطالب دیگر سایت نورآسمان :

چهار سفارش مهم خداوند به حضرت رسول(ص)

چرا پیامبر خدا آن همه زن داشته ؟

تنها شاهد زمینی بعثت محمد(صلّی الله عليه و آله و سلّم)

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه