سبک زندگیمذهبی و فرهنگی

قتل زنجیره‌ای کودک بلاگرها !

قاتلان زنجیره‌ای کودک بلاگرها !

 

بچه بلاگرها

حتما تا حالا در اینستاگرام و تیک تاک چشمتون به بلاگرهای زیبایی و کارهای عجیب و غریبی که برای جلب توجه انجام میدن خورده . عجیب‌تر از بلاگر‌های مجازی، پدرومادرهایی هستند که فرزندشان را تبدیل به کودک بلاگرها و بچه‌ مانکن کرده‌اند و از آن‌ها ماشین چاپ پول درست کرده‌اند. این‌ها ناخواسته قاتلان فرزندشان شده‌اند؛ قاتلان زنجیره‌ای!

عجیب تر از این بلاگر ها پدر و مادرهایی هستن که نه خودشون که فرزندشون رو تبدیل به بلاگر کردن و از کودک چهار پنج ساله یک مانکن یا به عبارت درست تر ماشین پول درست کردن تا حساب بانکی شون رو پر کنن.

حتی بعضی از این پدر و مادرها ژست خیر خواهی هم میگیرن و این کار رو فقط برای آینده ی فرزندشون معرفی می کنند.

چهره ی معصوم خیلی از این کودک مانکن ها شاید باعث بشه دنبال کنندگانشون هم نفهمند چه آسیبی به حال و آینده این کودکان وارد می شود.

اما دقیقا چه عواقبی در انتظار این دسته از کودکان یا بچه بلاگرها است؟

کودکان اینفلوئنسر؛ کارگران اینستاگرام

یکی اندام ریزه‌ میزه‌ای دارد و یکی دیگر صورت تپل و با نمک. یکی زبون می‌ریزد و یکی دیگر با پیچ‌و تاپ دادن دست‌های کوچک و ظریفش می‌رقصد. هنرخاصی ندارند. تنها جذابیتشان طبیعت معصومانه‌‌شان است. معصومیتی که هر رزوه با گرفتن لایک و کامنت‌های مختلف دست کاری می‌شود.

«کودک بلاگرها» پدیده‌ای نوین در دنیای رسانه هستند. فرشته‌های کوچکی که به جای بازی و لذت بردن از عالم کودکی‌شان، تمام دنیایشان تبدیل به نمایش شده است. نمایشی طنز و تلخ که خنده و بغض را باهم به تصویر می‌کشد. جالب اینجاست که آنها هنوز تصویری از زندگی در ذهنشان شکل نگرفته است. هنوز درک درستی از خوب و بد و زشت و زیبا ندارند. فقط به آنها یاد داده شده که در قالب آدم بزرگ‌ها نقش بازی کنند و عشوه بریزند.

یک جامعه شناس درباره کودک بلاگرها و رسانه می‌گوید: «رسانه یک جهان سرمایه داری است که به عنوان ابزار ایجاد تخیل، ابزار فروش و … در جهان سرمایه داری عمل می‌کند. بنابراین «کودک بلاگرها» وارد فضایی می‌شوند که «ثروت و قدرت» از طریق رسانه از آن‌ها پول در می‌آورد و در ازای آن به این کودکان رویا می‌فروشد.

تعدادی از مطالب مفید سایت:

بهترین راه خداشناسی برای کسانی که دیر به یقین می رسند چه راهی است ؟

راه فطرت (راه هاي خداشناسي)

درک آرامش عبد بودن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه