اخبارسبک زندگیسلامت

عوارض وحشتناک کاشت ناخن ، سلامتی یا زیبایی!

عوارض وحشتناک کاشت ناخن ، سلامتی یا زیبایی!

کاشت ناخن

جنگ شناختی یعنی ایجاد وسوسه و نیاز کاذب در مخاطب!! یعنی تبلیغات فراوان برای کاشت ناخن ، انجام کاشت ناخن با هزینه بالا و احتمال قارچ و عفونت ناخن و نوک انگشت و مهمتر از آنها ایجاد مانع در رسیدن آب به ناخن؛

وضو و غسل‌های باطل، نماز باطل و روزه باطل، جنابت دائمی و واجب الغسل بودن دائمی، حرام بودن رفتن به مساجد و حرم امامان معصوم، ممنوعیت و حرام بودن دست زدن به قرآن و حتی قرائت بسیاری از سوره‌ها و آیات آن، حرام شدن خیلی چیزهای دیگر که بر جنب و حائض حرام است، حرام شدن سفر حج و باطل بودن اعمال حج و…

در هنگام مردن نیز غسل میت باطل است و این زن در حال جنابت و حائض بودن و با غسل میت باطل، راهی جهان آخرت و دیدار با پروردگارش می‌شود!!

ترسناک‌ترین حقیقت در مورد عوارض کاشت ناخن این است که فقط روی ناخن‌ها یا انگشتان تأثیر نمی‌گذارد! بلکه می‌تواند کل بدن انسان را تحت تأثیر قرار دهد. افرادی که به مواد شیمیایی کاشت ناخن آلرژی دارند ممکن است واکنش‌های درماتیت را تجربه کنند. این واکنش‌ها می‌توانند ناخن، پلک، گوش و پشت گوش، اطراف دهان و چانه، دو طرف گردن و حتی گاهی اوقات دستگاه تناسلی را تحت تأثیر قرار دهند.

سرطان

چندین ماده شیمیایی که معمولاً در پودرها و محلول‌های کاشت ناخن یافت می‌شوند به عنوان مواد سرطان‌زا شناخته شده‌اند. یکی از این مواد فرمالدئید است که اغلب به عنوان عامل سخت‌کننده ناخن کاشت و همچنین ضدعفونی کننده وسایل مانیکور و پدیکور استفاده می‌شود. بوتیل استات نیز یک حلال سمی است که در کاشت ناخن کاربرد دارد. اتیل متاکریلات، ماده اصلی در کاشت ناخن است که آن هم سرطان‌زا شناخته شده است.

قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی علاوه بر افزایش احتمال ابتلا سرطان، می‌تواند منجر به اختلالات سیستم عصبی مرکزی و آسیب‌های تولیدمثلی شود. جالب است بدانید که تنها مواد شیمیایی نیستند که می‌توانند باعث سرطان شوند! دستگاهی که به وسیله نور آن لاک ژل خشک می‌شود در واقع اشعه فرابنفش ساطع می‌کند. استفاده از این دستگاه موجب خشک شدن سریع لاک شده و از لب‌پر شدن آن جلوگیری می‌کند.

با این حال، همه ما می‌دانیم که اشعه فرابنفش (UV) خطرناک و سرطان‌زا بوده و می‌تواند موجب چین و چروک، لک و خشکی پوست شود. اصلاً دلیل اینکه در حین بیرون رفتن ضد آفتاب می‌زنیم محافظت از پوست در برابر همین اشعه است؛ پس چرا باید پس از کاشت ناخن دست و پای خود را آگاهانه در معرض آن قرار دهیم؟!

عفونت باکتریایی و قارچ ناخن

بروز عفونت باکتریایی یا قارچی یکی از شایع‌ترین عوارض کاشت ناخن است. معمولاً افراد با مشاهده تورم، تغییر رنگ و همچنین التهاب ناخن و پوست اطراف آن متوجه بروز عفونت و قارچ ناخن می‌شوند. یکی از مهم‌ترین علائم این اتفاق، زرد یا سبز شدن رنگ ناخن است. با این حال، عفونت و قارچ ممکن است تنها بستر ناخن را درگیر کند و شما هیچ اثری از التهاب و تورم روی پوست اطراف آن نبینید.

تعدادی از مطالب مناسب نورآسمان :

اولین نمازگزاران

آثار و فواید دعا

گنجينه معرفت

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه