سبک زندگیمذهبی و فرهنگی

زندگی باید به کام کی خوش بیاد؟! ( ازدواج آسان )

زندگی باید به کام کی خوش بیاد؟! ( ازدواج آسان )

ازدواج آسان

رویای ازدواج آسان برای جوانان دور از دسترس نیست فقط نیاز به فرهنگ سازی دارد.

واقعا این زندگی باید به کام کی خوش بیاد؟!شمای پدر و مادر یا جوانی که به آن نیاز دارد ؟

با تمام تاثر این کلیپ را ببینید و بدانید که چه سنگ اندازی هایی از طرف خانواده ها وجود دارد و موجب گاها تباهی فرزندان خودشون می شود!

« شاید پدر و مادر من این اصرار رو روی همه ی موارد دارن این ترسشون هست که میخوان که مثلا اگر بخوان بگن دخترشون با یک فردی رفته که خونه نداشته یا مهریه کم کرده یا ماشین نداشته یا تحصیلات خیلی خوبی نداشته بگن که دخترشون چه عیبی داشته که با این فرد خواسته ازدواج بکنه! »

سخت‌گیری و سنگ اندازی خانواده‌ها تا کی؟!

ازدواج آسان را تبلیغ کنید!

سختگیری در ازدواج تا آن‏جا که انسان را از سهولت و سهل‏انگاری در انتخاب، باز دارد و او را به دقت لازم و مفید در این امر وادارد، بسیار به‏جا و سازنده است ؛

اسلام، درباره بسیاری از مسائل پیرامون ازدواج مثل:مهریه، جهیزیه، ثروت، تشریفات، آداب و رسوم و… به آسان‏گیری و سادگی و عدم سختگیری توصیه می‏نماید. همچنان که در روایات آمده است:

«بهترین همسران، کسانی ‏اند که مهریه‏شان کمتر باشد»

اما هنگامی که سخن، در باب «انتخاب همسر» است، شخص را بر حذر می‏دارد و از او می‏خواهد که معیار و ملاک‏هایی را لحاظ کند و دقت و سختگیری لازم را برای رعایت شدن ملاک‏های واقعی در انتخاب همسر، داشته باشد، «بنگر چه گردنبندی برگردنت می‏اندازی!»

همچنین سفارش شده که:«از ازدواج با احمق بپرهیزید» و ده‏ها مورد دیگر که معیار و ملاک‏های اسلامی را برای یک انتخاب موفق در گزینش همسر برای انسان، مشخص می‏کند.

ولیکن سختگیری‏ های بی‏ مورد ازدواج که بعضی اوقات فرد را پس از مدتی از ازدواج، بیزار می‏کند و یا موجب تأخیر در ازدواج برای چند سال می‏شود، و همچنین سختگیری‏ هایی که ناشی از یک دسته تفکرات ایده آل (آرمانی) و دور از واقعیت (خیالی) باشد، بسیار ناشایست است که انسان باید از آن دوری گزیند.

تعدادی از لینک های مفید سایت:

توحید ذاتی چیست؟

جای حرم کیش … جای پرچم دیش …

من یک روشنفکرم!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه