جهانمذهبی و فرهنگینظامی

جمهوری اسلامی اگر نبود داعشی‌ها عراق را جمع می‌کردند!

 جمهوری اسلامی اگر نبود داعشی‌ها عراق را جمع می‌کردند!

 

من خدمت آقای آیت الله سیستانی بودم خودم از ایشان شنیدم که فرمودند :این جمهوری اسلامی اگر نبود داعشی‌ها عراق را جمع می‌کردند!

به نظر شما اگر جمهوری اسلامی نبود داعش پس از تسلط بر عراق اثری از کربلا باقی میگذاشت؟

فعالیت‌های ایران علیه داعش در منطقه چیزی نیست که از کسی پنهان بوده باشد،

با قدرت گرفتن داعش در عراق و سوریه، ایران با حضور قانونی در این کشورها با همراهی دولت‌های عراق و سوریه و همچنین کمک‌های کشورهایی چون روسیه ضد داعش فعالیت کرد .

به گفته فرماندهان عراقی و سوری، ایران نقش به سزایی در جنگ با داعش داشته است. سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه ایران، عملیات دفاع از بغداد پایتخت عراق را در مقابل حملات نیروهای گروه تروریستی داعش، فرماندهی می‌کند و پس از آن نام او بارها و بارها در عملیات‌های مختلف شنیده می‌شود.

عملیات‌هایی که به آزادسازی بخش‌های مختلف عراق و سوریه منجر شده است.

اگر جمهوری اسلامی نبود

جلوگیری از سقوط اربیل توسط سردار سلیمانی

خردادماه سال ۱۳۹۳ نیروهای داعش با پیشروی به سمت مناطق شمال عراق به سرعت توانستند مناطق مهمی از شمال این کشور از جمله موصل را به تصرف خود در آورند .

از سوی دیگر نیز نیروهای داعشی پیشروی خود از مرزهای غربی عراق در استان الانبار را آغاز و با تصرف بخش اعظمی از این استان، حرکت خود به سمت بغداد برای تصرف پایتخت کشور عراق را آغاز کردند.

داعش در ادامه پیشروی‌های خود در شمال عراق  پس از تصرف موصل، شهر اربیل را به محاصره خود در آورد و می‌رفت تا با تصرف این شهر عملا بخش مهمی از اقلیم کردستان عراق را نیز اشغال کند.

سرلشکر سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران شخصا با ۷۰ تن از نیروهایش به اربیل می‌رود و طی عملیاتی که شخصا فرماندهی آن را به عهده داشت، موفق می‌شود محاصره شهر اربیل را بشکند.

نقش ایران در بغداد

مارکو کارنلوس، سفیر سابق ایتالیا در عراق درباره نقش ایران در جلوگیری از سقوط بغداد می‌گوید:

آمریکایی‌ها به صورت خصوصی هم در جلساتی که من با آنها داشته‌ام پذیرفته‌اند که مداخله سریع ایران در سال ۲۰۱۴ (سال ۹۳) بود که پس از سقوط موصل، مانع سقوط بغداد و اربیل توسط داعش شد.

همچنین سردار صفوی در این‌باره گفته بود: اگر حضور قاسم سلیمانی و دوستان ایشان نبود بغداد و دمشق سقوط کرده بود.

حجت الاسلام سید حمید حسینی از رهبران مقاومت اسلامی و رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی در عراق هم درباره حضور و عملیات‌های ایران در عراق عنوان کرده است: ما در عراق وضعی خیلی بدی داشتیم؛

به یاد دارم سردار حاج قاسم سلیمانی وقتی وارد عراق شد که در روز ۱۰ تا ۱۵ انفجار در بغداد داشتیم؛

ساعت ۷:۳۰ صبح ماشین منفجر می‌شد تا ساعت ۵ بعد از ظهر ادامه داشت.

هر ساعت، هر ۴۰ دقیقه، هر نیم ساعت یک ماشین منفجر می‌شد. ایشان وارد شد و عراق آمدند، ماموریتی داشتند که جلوی این انفجارها را بگیرند و اجازه ندهند انفجار شود؛

همه می‌گفتند چطور می‌شود یک فرد ایرانی یک سردار پیروز ایران بخواهد جلوی انفجارها را بگیرد.

همه تعجب می‌کردیم که می‌خواهند چه کار کنند؛ اخلاص این مرد و اخلاص مردم شریف عراق دست به دست هم داد و همه نتیجه را دیدند.

تعدادی از لینک های مفید نورآسمان:

ای عزیزتر از هرچه هست…

خدا چگونه است و از ما میخواهد چگونه باشیم؟؟؟

فرق بین عقوبت و امتحان الهی چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه