مذهبی و فرهنگی

امام موسی صدر و بستنی فروش مسیحی

امام موسی صدر و بستنی فروش مسیحی

امام موسی صدر

وقتی امام موسی صدر شنید شیعیان شهر صور از بستنی فروش مسیحی خرید نمیکنند خودش به مغازه بستنی فروش رفت، بستنی خرید و جلوی چشم همه بستنی خورد…

* تولد مسیح (ع)، تولد مهرورزی و محبت و فداکاری است

امام موسی صدر در سال‌های حضورش در لبنان بارها و بارها به مناسبت ایام کریسمس و میلاد حضرت مسیح (ع) یا دیگر مناسبت‌های دینی مسیحیت سخنرانی کرد، مقاله نوشت و پیام داد. گاه به مناسبت تقارن ایام کریسمس با عید سعید قربان، گاه به مناسبت تقارن آن با عاشورای حسینی و گاه به مناسبت اعیاد چون عید پاک مسیحی.

ایشان در پیامی به مردم لبنان می‌گوید: وقتی مسیح متولد شد، مهرورزی و محبت و فداکاری نیز پا به دنیا گذاشت و وجود انسانْ متعالی و گسترده شد.» گزیده ای از سخنان او درباره مسیحیت و حضرت مسیح (ع) را اینجا بخوانید.

* آیا امام صدر شیعیان را برتر از اهل تسنن و مسیحیان می داند؟

امام موسی صدر بیشترین تلاش را برای ایجاد وحدت و همدلی بین مذاهب و ادیان کرد. حوراء صدر، فرزند امام موسی صدر در این باره می گوید:

«یکی از ویژگی های امام موسی صدر هماهنگ بودن اندیشه و عمل در ایشان است. هر چه گفتند، عمل هم کردند. یک بار خودم در همان عالم کودکی از ایشان سوالی پرسیدم که خود سوال هم یادم نیست اما بخشی از پاسخ را در ذهن دارم.

می دانید که در لبنان تعدد فرقه و مذهب بسیار است و صحبت فرقه ناجیه هم که یکی بیشتر نیست وجود داشت و من درباره این وضعیت پرسیدم و ایشان این آیه را برای من خواندند: إِنَّ الَّذِينَ آمَنُواْ وَالَّذِينَ هَادُواْ وَالنَّصَارَى وَالصَّابِئِينَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَعَمِلَ صَالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ (بقره، 62- کسانی که ايمان آوردند و کسانی که آيين يهودان و ترسايان و صابئان را، برگزيدند، اگر به خدا و روز بازپسين ايمان داشته باشند و کاری شايسته کنند، خدا به آنها پاداش نيک می دهد و نه بيمناک می شوند و نه محزون) … »

تعدادی از لینک های مفید نورآسمان:

از خدا چه باید خواست؟

توجـــــــه

اوّل و آخر بودن خدا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه