جهانسیاست

خبرنگار پیشین بی‌بی‌سی : همه شهروندان اسرائیلی‌ نظامی هستند!

خبرنگار پیشین بی‌بی‌سی : همه شهروندان اسرائیلی‌ نظامی هستند!

 

دفاع جانانه خبرنگار پیشین بی‌بی‌سی در واکنش به یاوه‌گویی‌های کارشناس پای ثابت اینترنشنال؛ همه شهروندان اسرائیلی‌ نظامی هستند!

فرهمند، خبرنگار سابق BBC در واکنش به اظهارات مجری اینترنشنال که می‌خواست جای ظالم و مظلوم را عوض کند، گفت:مردم اسرائیل همگی نظامی هستند؛

پس شهروند غیر نظامی در اسرائیل نداریم.

 

فرهمند در ادامه از بی‌مفهومی عبارت «شهروند غیرنظامی» در اسرائیل می‌گوید:

«اسرائیلی نظامی و غیرنظامی ندارد. می‌دانیم که در اسرائیل همه شهروندان، چه مرد و چه زن، باید به خدمت اجباری بروند.

یعنی همه اسرائیلی‌ها در دوره‌ای از زندگی‌شان سلاح به دست می‌گیرند و بقیه زندگی‌شان را هم حداقل تا سنین میان‌سالی در «خدمت احتیاط» هستند، یعنی هر سه سال به خدمت فراخوانده می‌شوند و فکر می‌کنم ۴۵ روز باید خدمت بکنند.

علاوه بر این اگر شرایط جنگی پیش بیاید، به خدمت فراخوانده می‌شوند. اگر در شهر‌های اسرائیل کسی از دوستان رفته باشد، شاید نوجوان‌هایی را با لباس شخصی، اما سلاح به دست در مراکز خرید و … دیده باشند…»

او از ظلم صهیونیست‌ها به مردم غزه و جنایاتشان هم می‌گوید: «اسرائیل بار‌ها و بار‌ها غزه را بمباران کرده، بسیاری کودکان کشته شدند، من خودم از بیمارستان‌هایی در غزه دیدن کردم که کودک یک ساله قطع نخاع شده بود و برای همه عمرش باید فلج زندگی می‌کرد. تلاش‌هایی که برای صلح شده، اتفاقاً طرف اسرائیلی است که به این معاهده‌هایی که بسته شده، پایبندی خودش را نشان نداده است.»

تعدادی از مطالب مفید سایت:

پیامبری ات مبارک!

بعثت ، حرکت عظيم برای نجات انسانها

نگاه پيامبر(ص) به مسئله ترور و تکفير!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه