سبک زندگیمذهبی و فرهنگی

با دوست دخترت ازدواج می کنی؟

 با دوست دخترت ازدواج می کنی؟

– حاضری با دوست دخترت ازدواج کنی؟
+ نه! بعد یه مدت دلمو میزنه
+ الان با منه بعداشو میخوام چکار؟
+ مگه دیوونه‌ام؟ وقتی میتونم با همه باشم؟

حالا روشنه چرا تو غرب دختره تو ۴۰ سالگی با دوتا بچه‌ی زاییده و یه شکم قلمبه وقتی از طرف حلقه میگیره مثل خر کیف می‌کنه؟ روشنه این دنیا بیشتر به ضرر کیه؟

این زن، زندگی، آزادیه!
این همون دنیای آزاد فیکیه که وعده‌شو میدن! این خروجی روابط بازه که هرچند بهشت پسراست ولی در نهایت برای نوع بشر و اصل خانواده یک جهنم تمام عیاره.

این همون بردگیِ ابلیس با برچسب آزادی هست!

در قرن جدید، در اغلب کشورها، تأخیر در ازدواج و همچنین تجرد قطعی به طور فزایندهای شایع شد.

یکی از تغییرات ارزشی و نگرشی، در حیطه معاشرت با جنس مخالف قبل از ازدواج است که می تواند به پذیرش این روابط به عنوان جایگزین ازدواج در بین جوانان مربوط باشد. علیرغم اهمیت فرهنگی و سنتی ازدواج در جامعه ایرانی، در سالهای اخیر شاهد سن ازدواج افزایش داشته و همچنین میزان تجرد قطعی و میزان طلاق به خصوص در شهرهای بزرگ و صنعتی روبه افزایش بوده است.

طی چهار دهه گذشته، سن اولین ازدواج در بین جوانان به خصوص دختران ایرانی بطور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است. همچنین شواهد اخیر بر افزایش معاشرت‌های قبل از ازدواج در بین جوانان دلالت می‌کند.

بر اساس مطالعه صورت گرفته در پژوهشگاه مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه روابط دختر و پسر قبل از ازدواج منجر به تاخیر در ازدواج جوانان می شود.

این مطالعه با هدف بررسی تأثیر این نوع معاشرتها بر افزایش سن ازدواج، کاهش رضایت زناشویی و طلاق طراحی شد. در این مطالعه، هم باور و نگرش افراد در خصوص تأثیر معاشرت‌های قبل از ازدواج بر ازدواج و عوامل مختلف مرتبط با نوع نگرش فوق بررسی شد و هم در بعد رفتاری، تأثیر معاشرتهای فوق در افزایش سن ازدواج، رضایت زناشویی و طلاق بررسی شد.

تعدادی از مطالب مفید نورآسمان :

خداست دلیل اشیا یا اشیا دلیل خدا؟!

راه رسیدن به سنگ صبور ما آدما …

چرایی و چیستی انتقام خداوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه