جهاننظامی

تابحال درباره اصطلاح ” چمن زنی ” در اسرائیل شنیده اید؟

تابحال درباره اصطلاح ” چمن زنی ” در اسرائیل شنیده اید؟

اصطلاح ” چمن زنی ” در اسرائیل را شنیده اید؟ دکتر نورمن فینکلشتاین، یهودی منتقد صهیونیسم، در مورد اصطلاح چمن زنی (mowing the lawn) که صهیونیست ها درمورد نسل کشی در غزه به کار می برند توضیح می دهد.

با دقت ببینید:

در این باره بیشتر بدانید:

اندیشکده رند، اندیشکده سیاستگذاری جهانی غیرانتفاعی آمریکاست که از مهمترین اندیشکده های آن محسوب می شود. این اندیشکده در 19 اکتبر 2023 در یادداشتی به قلم رافائل کوهن می نویسد:

«استراتژی چمن زنی اسرائیل» ، عنوانی است که می توان بر استراتژی اسرائیل در غزه در یک دهه و نیم گذشته گذاشت. این کار به این صورت اتفاق افتاده است: فلسطینی ها که از دولت خود ناامید شده اند، برای انتقام از اسرائیل، به سراغ گروههایی امثال حماس می روند.

اسرائیل محدودیت هایی مانند محاصره غزه را تشدید می کند. شرایط زندگی در غزه بیش از پیش بدتر می شود. حماس، جهاد اسلامی و دیگران، از نارضایتی ها استفاده می کنند و به اسرائیل حمله می کنند. و اسراییل با استراتژی “چمن زنی” پاسخ می دهد؛ استراتژی که با کشتن عاملان و تعدادی از غیرنظامیان، منجر به دامن زدن به رادیکالیسم طولانی مدت می شود و این چرخه تا بی نهایت ادامه می یابد.

در هسته اصلی استراتژی چمن زنی اسرائیل این فرض نهفته است که اسرائیل می تواند غزه را کنترل کند و به حماس آنقدر ضربه بزند که آن را از حمله به اسرائیل باز دارد، اما همیشه این ضربه نه آنقدر قوی بوده که غزه در لحظه منفجر شود و نه این که به درگیری های گسترده و  جنگ منطقه ای منجر شده است.

همانطور که یکی از تحلیلگران دفاعی اسرائیل در مورد جنگ غزه در سال 2014 گفت: “ما می خواهیم استخوان های فلسطینیان را بدون بستری کردن آنها در بیمارستان بشکنیم.»

استراتژی چمن زنی اسرائیل سرانجام در 7 اکتبر به طرز شگفت انگیزی شکست خورد.

حمله حماس نشان داد که اسرائیل چقدر کنترل کمی بر غزه دارد. این فقط یک شکست اطلاعاتی و یک شکست عملیاتی نبود، بلکه یک شکست استراتژیک گسترده نیز بود.

بعضی دیگر از لینک های مفید سایت :

رازى عجيب در آفرينش و نسب محمّد صلى الله عليه و آله‏

شبیه ترین افراد به رسول الله

نور بهشت از آن توست…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه