مذهبی و فرهنگی

پیرمردی که با حاج آقا بهلول با طی الارض به کربلا رفت!

پیرمردی که با حاج آقا بهلول با طی الارض به کربلا رفت!

ایشون همان پیرمردی هستند که با حاج آقا علامه شیخ محمد تقی بهلول با طی الارض به کربلا رفتند….

طی الارض به کربلا

عبدصالح خدا مرجوم حاج عبدالحسین زواره ای ، فردی که همراه مرحوم آیت الله محمدتقی بهلول گنابادی توفیق یافت از طریق طیالارض، در چند لحظه به کربلا سفرکرده و به حرم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مشرّف شود.

از زبان خودشان بشنوید؛
نوش جونتون ، گوارای روح تون

ما رو هم از دعای خیرتون بی نصیب نذارید.

علامه طباطبایی درباره طی الارض چنین می گوید:

«حقیقت طی الارض، پیچیدن زمین در زیر گام رونده است. برادر ما مرحوم آقا سیدمحمدحسن الهی قاضی، یك روز به وسیله شاگردی كه داشت و او احضار ارواح می نمود (نه با آیینه و نه با میز سه گوش، بلكه دستی به چشم خود می كشید و فورا احضار می كرد) از روح مرحوم حاج میرزاعلی آقای قاضی، راجع به طی الارض سؤال كرده بود. مرحوم قاضی جواب داده بودند كه: طی الارض شش آیه از اول سوره طه است كه می‌فرماید:

«طه. مَآ أَنزَلْنَا عَلَيْكَ الْقُرْءَانَ لِتَشْقَى‌. إِلَّا تَذْكِرَةً لِّمَن يَخْشَى‌. تَنزِيلًا مِّمَّنْ خَلَقَ الارْضَ وَ السَّمَوتِ الْعُلَى. الرَّحْمَنُ عَلَى الْعَرْشِ اسْتَوَى‌. لَهُ و مَا فِى السَّمَوتِ وَ مَا فِى الارْضِ وَ مَا بَيْنَهُمَا وَ مَا تَحْتَ الثَّرَى. وَ إِن تَجْهَرْ بِالْقَوْلِ فَإِنَّهُ و يَعْلَمُ السِّرَّ وَ أَخْفَى. اللَهُ لآ إِلَهَ إِلَّا هُوَ لَهُ الاسْمَآءُ الْحُسْنَى.»

«ای پیغمبر! ما قرآن را بر تو فرو نفرستادیم تا تو به زحمت و رنج بیفتی! مگر برای یادآوری برای كسی كه از خدا می ترسد. قرآن، فرو فرستادنی است از كسی كه زمین و آسمان های بالا را آفریده است. خداوند رحمان بر عرش خود قرار گرفت – از برای خداست آنچه در آسمان ها است و آنچه در زمین است و آنچه در مابین آسمان و زمین و آنچه در زیر خاك است – و اگر صدای خود را در گفتار بلند كنی. پس خدا می داند سخن مخفی و پنهان تر از آن را – الله است كه هیچ معبودی جز او نیست، از برای اوست اسمای حسنی»

چه کساین طی الارض کرده اند؟

طی الارض منحصر به انبیا و ائمه معصومین (ع) نیست و بسیاری از بندگان راستین خداوند می توانند به این مقام برسند.

 

التماس دعا، یاعلی مدد

 

تعدادی از مطالب مفید نورآسمان :

چرا به حضرت محمد، امین می گفتند؟

مژده‌‌ای که پیامبر(ص) به محبان اهل ‌بیت(ع) داد

من برادر تواَم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه