مذهبی و فرهنگی

قمار در خاندان پهلوی

قمار در خاندان پهلوی

قماربازی یکی از سرگرمی‌های خاندان پهلوی بود! نشریه تایمز در سال ۱۳۵٠ می نویسد؛ اشرف پهلوی در رأس هرم فساد خاندان پهلوی است!

قماربازی اشرف به برادرش هم سرایت کرده بود تا جایی که محمدرضا هرشب ۵٠میلیون تومان را در دهه ۵٠ که برابر است با ۳٠٠میلیارد تومان امروزی فقط در قمار به رقبایش می باخت!

محمدرضا در مراکش در یکی از قمارخانه‌های خود مبالغ کلانی را باخت می‌دهد و حواله می‌دهد که مبالغ مورد نظر را از نائب السلطنه آستان قدس رضوی تأمین کنند!! خباثت تا جایی که قمار می کند و پول باخته شده قمارش را از خزانه آستان قدس رضوی تأمین می کند!
برگرفته از کتاب دکل ص۱۲۴

قمار خاندان پهلوی

کلیپ را درباره خاندان پهلوی بدون روتوش مشاهده بفرمایید:

قمار با پول ملت

خاندان پهلوی به رغم اینکه در یک جامعه اسلامی زندگی می‌کردند،

اما هرگز تقیدی به رعایت مسائل شرعی از خود نشان نمی‌دادند.

در آرشیو مرکز اسناد انقلاب اسلامی شماره بازیابی 406، صفحات 19 و 194 در خصوص قماربازی محمدرضا پهلوی آمده است:
«محمدرضا پهلوی تمام عمر عاشق بازی پوکر بوده است و تنها وقتی که در یک شب حدود 700 هزار پوند باخت این بازی را کنار گذاشت و بعدها فقط به بازی بریج اکتفا می‌کرد.»
مینو صمیمی که سال‌ها منشی سفیر ایران در سوئیس و بعد از آن مدتی منشی فرح همسر شاه بود، در کتاب خاطرات خود مستندی از ولخرجی‌ها و حیف و میل‌های شاه و درباریان او و خاندان پهلوی  ارائه داده است که یکی از این خاطرات به ماجرای قماربازی‌های اشرف پهلوی، مربوط است.
صمیمی در یکی از خاطرات خود از اشرف پهلوی می‌نویسد:
«شاهزاده اشرف پهلوی سمت نمایندگی رژیم شاه در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد را نیز برعهده داشت. گفتنی‌است که او هربار برای شرکت در این کمیسیون عازم نیویورک می‌شد سر راه خود در جنوب فرانسه هم توقف می‌کرد تا …در کازینوها به قمارهای چند میلیون پاوندی بپردازد و آنگاه آماده حضور در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد می‌شد.»

تعدادی از مطالب مفید نورآسمان :

آیا خدا عادل است؟

تر س و وحشت پیامبران!!!

طرح شهادت آب

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه