سیاستمذهبی و فرهنگی

رهبر انقلاب: تهمت به نظام گناه است

رهبر انقلاب: تهمت به نظام گناه است

رهبر انقلاب: تهمت به نظام گناه است و گناه آن از گناه تهمت به یک شخص بزرگتر است…

تهمت به نظام

مقام معظم رهبري با تاكيد بر اينكه گناه تهمت به نظام بسيار سنگين‌تر از گناه تهمت به اشخاص است، افزودند: نبايد كسي كل نظام را به اموري كه شايسته نيست متهم كند چرا كه شأن نظام از اين گونه تهمت‌ها بسيار بالاتر است.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در خطبه‌هاي نماز عيد سعيد فطر

 

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به بد دلي رسانه‌هاي بيگانه درباره مسائل ايران تأكيد كردند: نبايد حرف‌ها و ادعاهاي اين رسانه‌هاي مغرض را به بهانه ايجاد شفافيت، تكرار و پخش كرد و به ديگران تهمت خيانت يا خطا زد چرا كه اين كار شفافيت نيست بلكه كدر كردن فضاست.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در تبيين معناي حقيقي شفافيت، اقدام مسئولان را در ارائه واضح عملكرد خود به مردم ضروري دانستند و خاطر نشان كردند: معناي حقيقي شفافيت ارائه كارنامه به مردم است و هيچكس حق ندارد مسائلي را كه اثبات نشده بيان كند و ديگران را زير بار فشار تهمت قرار دهد.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين در بحث رواج تهمت و شايعات، گناه تهمت به نظام را بسيار سنگين تر از گناه تهمت به اشخاص خواندند و تأكيد كردند نبايد كسي كل نظام را به اموري كه شايسته نيست متهم كند چرا كه شأن نظام از اين گونه تهمت‌ها بسيار بالاتر است.

ايشان با تجليل از دفاع مقتدارانه ارتش، سپاه و بسيج مستضعفان در مقابل هجوم دشمنان افزودند: كساني كه وعده فتح سريع تهران را مي‌دادند امروز به زباله دان تاريخ افتاده‌اند اما ملت ايران روز به روز مقتدرتر و نظام اسلامي ريشه دارتر و تناورتر شده است و بعد از اين هم همين گونه خواهد بود.

ايران عزيز در دهه چهارم انقلاب يعني دهه پيشرفت و عدالت نيازمند جهش‌هاي مختلف است تا عقب ماندگي‌ها را جبران كند و روند آباداني و پيشرفت را شتاب بخشد.

علم كليد پيشرفت همه جانبه كشور

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي علم را كليد پيشرفت همه جانبه كشور برشمردند و تأكيد كردند: همه دستگاه‌ها بويژه دانشگاه، حوزه، نخبگان و دانشجويان تلاش و مراقبت كنند تا حركت علمي چند ساله اخير، كُند يا متوقف نشود

بعضی دیگر از مطالب مفید سایت:

نجواهاي دکتر چمران با خداي بزرگ

*مشکل گشــــــا*

ایا دوست داری همراه الله باشی!؟؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه