نظامی

گروهی ۲۲ نفره که تحسین حاج قاسم را برانگیختند

گروهی ۲۲ نفره که تحسین حاج قاسم را برانگیختند

گروهی ۲۲ نفره که تحسین حاج قاسم را برانگیختند . شهید حاج قاسم سلیمانی:
در آینده جهانیان خواهند دانست که شما چه خدمت بزرگی برای بشریت و انسانیت انجام دادید.

اردیبهشت 1392 پس از آن که اعتراضات در گوشه و کنار کشور سوریه با ورود نیروهایی از کشورهای مختلف تبدیل به اغتشاشات مسلحانه شد ، زمینه ی ورود حداکثری داعش و سایر جریانات تکفیری در مناطق مختلف ایجاد شد .

سایه ی رعب و وحشت رفته رفته بر شهرها چیره می شد و رنان و کودکان در مناطق مختلف میان فرار از وطن یا اسارت راه سومی نداشتند .

حمایت های غربی ، عربی از تکفیری ها کار را به جایی رساند که این نیروها به نزدیکی منطقه ی سیده زینب رسیدند.

18 اردیبهشت ماه 1392 حرم اهل بیت علیه السلام خط قرمزی بود که غیرت را در رگهای جوانان مسلمان به جوش می آورد .

🏴 «فاطمیون؛ فرزندان فاطمه»

 

با حمله تکفیری‌ها به سوریه و در خطر قرار گرفتن حرم حضرت زینب (س)، افغانستانی‌های بسیاری که در سوریه بودند، از حرم اهل بیت (ع) دفاع کردند. همچنین افغانستانی‌های دیگری که در کشور افغانستان و سایر کشورها بودند به سوریه رفتند. فاطمیون یکی از نیروهای فعال شیعه و مبارز افغانستانی است که برای دفاع از حرم عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب کبری و حضرت رقیه سلام الله علیهما در مقابل نیروهای داعش در سوریه تشکیل شد. مجاهدان افغانستانی سپاه محمد (ص) که در افغانستان در خط مقدم بودند و نیروهای تیپ ابوذر که در زمان دفاع مقدس کنار رزمندگان ایرانی به دفاع از اسلام پرداختند، هسته اولیه فاطمیون را تشکیل دادند.

مجاهدان سپاه محمد (ص) که فاطمیون را راه‌اندازی کردند

در ابتدا این جمع برای تجدید خاطره آن دوران، هیئت مذهبی را تشکیل داده و جمعه هر هفته دعای ندبه برگزار می‌کردند. مدیریت این هیئت هم با ابوحامد بود. با آغاز تجاوز به خاک سوریه، در اولین نوبت یک گروه ۲۲ نفره به‌صورت داوطلبانه به این کشور رفتند. این گروه ۲۲ نفره در ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۲ راهی سوریه شدند و رسماً این یگان را تأسیس کردند.

انتخاب این نام

نام «فاطمیون» به این دلیل انتخاب شد که این تیپ در ایام شهادت حضرت زهرا(س) شکل گرفت. همچنین بچه‌ها می‌گفتند چون حضرت زهرا(س) غریب بود و در غربت شهید شد و ما هم در سوریه غریب هستیم، نام فاطمیون برازنده است.

 

 

تعدادی از مطالب مفید سایت :

رسول خدا(ص) راجع به توبه كننده فرموده اند:

احسان پيامبر(ص) به دختر حاتم طائى‏

احسان پيامبر(ص) به دختر حاتم طائى‏

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه