مذهبی و فرهنگی

اثرات دل شکستن

اثرات دل شکستن

اثرات دل شکستن

تحلیلی قشنگ بر اثرات دل شکستن از حجت الاسلام عالی که آدم را از عرش به…

منیت کم بشود آدم اخلاقش خوب می شود.

ای بسا با شکستن دلی چه بسا آخرت یکی را از بین ببرد .

حواسمان به دل اطرافیان و به خصوص خانواده هامون باشه.

 

کلیپ زیبای زیر را ببینید:

اولین اثر شکستن دل مومن نفرین و دور شدن از رحمت خداست. علاوه بر این عقوبت اخروی شکستن دل نیز بسیار سخت خواهد بود.

الإمامُ الصّادقُ عليه السلام :إِذا كانَ يومُ القيامةِ نادى منادٍ : أَينَ الصدودُ لأَولِيائِي؟ فيقومُ قومٌ ليسَ على وجوهِهِم لَحْمٌ ، فيُقَالُ : هؤلاءِ الّذينَ آذَوْا المؤمنينَ و نصبُوا لهم و عانَدوُهم و عنَّفُوهُم في دِينِهِم ، ثمّ يؤمرُ بِهِمْ إلى جَهَنَّمَ . الكافي : ۲/۳۵۱/۲ .

امام صادق عليه السلام :در روز قيامت، ندا كننده اى ندا دردهد: كجايند آزار دهندگان دوستان من؟ پس گروهى برخيزند كه صورتشان گوشت ندارد و گفته مى شود: اينان كسانى هستند كه مؤمنان را آزار دادند و با آنان دشمنى و مخالفت كردند و در دينشان برايشان سخت گرفتند؛ سپس به درافكندنشان در جهنّم فرمان داده مى شود.

از پیامبر صلى الله عليه و آله سوال شد : ـ و قد سُئلَ : أينَ اللّه ُ ؟ ـ : عِندَ المُنْكَسِرةِ قُلوبُهُم .بحار الأنوار: ۷۳/۱۵۷/۳.  پيامبر خدا صلى الله عليه و آله ـ در پاسخ به اين پرسش كه : خدا كجاست ؟ ـ فرمود : نزد شكسته دلان .

شکسته دل کسی است که بجز یاد خدا نمی بیند و در یاد خدای متعال دلش در سوز گداز است، دعایش مستجاب و ارتباطش با خدا بسیار محکم است. پایین تر از این مقام دل کسانی است که مظلوم واقع شده اند، دعای این افراد نیز سریع به اجابت می رسد و خداوند حامی آنها خواهد بود، دعای یتیم، دعای کسی که حق او به زور گرفته شده، دعای کسی که درست رفتار کرده و دیگران با حرف و عملشان شخصیت او را خدشه دار کرده و به او آسیب روحی زده اند و به اصطلاح دل او را شکسته اند.

تعدادی از لینک های دیگر سایت:

نماز در تاریکی

استفتاء از رهبری درباره چت کردن با نامحرم

شطرنج حلال یا حرام؟؟؟؟

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه