مذهبی و فرهنگی

رهبری «بازمانده» را از توقیف درآورد!

رهبری « بازمانده » را از توقیف درآورد!

رهبری «بازمانده» را از توقیف درآورد! منوچهر محمدی در «برنامه به افق فلسطین»: رهبری فرمودند مشکل فیلم چیست

که عرض کردم مسئله حجاب بازیگران است که ایشان فرمودند نگاه فیلمساز آنقدر نجیب است که روسری نداشتن چند بازیگر به چشم نمیاید.

منوچهر محمدی تهیه‌کننده فیلم سینمایی بازمانده، دوشنبه‌شب ۸ آبان در برنامه «به افق فلسطین» درباره رفع توقیف فیلمی که در دهه ۷۰ ساخته بود، گفت: فیلم بازمانده که درباره ملت فلسطین ساخته شده بود را توقیف کرده بودند. اما این فیلم توسط رهبری دیده شد و ایشان تعاریف ویژه‌ای از این فیلم داشتند و علت توقیف فیلم را جویا شدند؛ زمانی که گفته شد دلیل توقیف فیلم بر سر حجاب عده‌ای از بازیگران آن است، ایشان فرمودند از قول من بگویید من در این فیلم بی‌حجابی ندیدم، آنچنان نگاه فیلم‌ساز نجیب است که آدم احساس نمی‌کند برخی در آن حجاب ندارند.

 

یک زن قهرمان داستان بازمانده است

محمدی با اشاره به ایده داستان فیلم بازمانده خاطر‌نشان کرد: زمان اکران فیلم از کرخه تا راین، آقای مهاجرانی تماس گرفتند و از ما ساخت یک فیلم درباره فلسطین را خواستند. ایده بازمانده از کتابی درباره بچه‌ای که از حیفا جامانده، آمده است. این قصه روح حماسی دارد.

وی ادامه داد: ما ۲۵ سال پیش فیلمی ساختیم که در آن یک زن، قهرمان داستان ما بود. صفیه زن خانه‌دار و مدیر دبستانی بود که برای نجات جان فرزندان خود به حیفا می‌رود و اتفاقاتی در آن‌جا برای او میفتد و به نقطه‌ای می‌رسد که قهرمان داستان ما می‌شود.

تعدادی از مطالب مناسب سایت:

پیامبر (ص) مشتاق دیدار کیست؟

نقاشی از سیمای نورانی حضرت محمد(ص)

زیارت پیامبر ممنوع!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه