شهدانظامی

جلالی چگونه اطلاعات دانشمندان هسته ای را تحویل موساد داد؟

جلالی چگونه اطلاعات دانشمندان هسته ای را تحویل موساد داد؟

ببینید: احمدرضا جلالی چگونه اطلاعات دانشمندان هسته ای را تحویل موساد داد؟

مستند «تیشه بر ریشه» نگاهی به فرآیند خیانت او دارد.

مستند «تیشه به ریشه» کاری از معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات بوده و حاوی بخشی از اعترافات احمدرضا جلالی (پزشک، پژوهشگر و استاد دانشگاه) است که‌ به اتهام جاسوسی برای موساد و کمک به شناسایی دانشمندان هسته ای و نظامی ایران در اردیبهشت ماه 1395 طی سفر از سوئد به ایران، توسط سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) شناسایی و دستگیر شد.

جلالی به جرم جاسوسی برای رژیم صهیونیستی بازداشت و پس از محاکمه و طی مسیر طولانی قضائی به اعدام محکوم و حکم صادره مورد تایید دیوان عالی کشور قرار گرفت.

احمد رضا جلالی کیست؟

احمدرضا جلالی متولد سال ۱۳۵۰ و فارغ التحصیل رشته طب بحران است که به صورت مستقیم با سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی همکاری می کرده است.

 جلالی از سال 1380  به واسطه جایگاه شغلی اش در ایران ارتباط و همکاری با برخی نهادهای حاکمیتی را آغاز  می کند.

وی در حین سفر به یک کشور اروپایی برای شرکت در دوره آموزشی و پژوهشی در تور جاسوسی موساد افتاده و شروع به همکاری با این سرویس جاسوسی  می‌کند.

«احمدرضا جلالی»، فارغ التحصیل طب بحران به عنوان رشته‌ای مهم در حوزه انرژی هسته‌ای و حوادث غیر مترقبه، در جریان رفت و آمد به کشور سوئد ارتباط و همکاری با موساد را آغاز می کند و این در حالی بوده که وی در ایران در برخی از پروژه های بیمارستانی و پزشکی و برنامه های آموزشی مشارکت داشته است.

جلالی و ارتباط مشکوک با شرکت پوششی موساد

جلالی در مصاحبه استخدام شرکت پوششی موساد در سوئد پذیرفته نشده و عملا رابطه کاری او با این شرکت شکل نمی گیرد اما کارشناسان موساد وقتی متوجه زمینه های ضعف شخصیتی در جلالی می شوند همچنان و بصورت مستمر ارتباط خود با او را حفظ می کنند.

جلالی نیز ارتباط با مدیران شرکت پوششی موساد را ادامه داده، از آن ها پول دریافت کرده و حتی توانسته است به واسطه ارتباط با آنها، بورس تحصیلی و اقامت موقت کشور سوئد را بگیرد.

نکته قابل توجه در فرآیند ارتباط گیری جلالی این است که او در عین اینکه در فرآیند استخدام یک شرکت سوئدی مردود شده ولی با حمایت همان شرکت اقدام به اثاث‌کشی، دریافت فرصت مطالعاتی و ادامه تحصیل  در این کشور می کند و حقوق خوبی هم دریافت می‌نماید!

نکته جالب در روند همکاری عجیب وی با این شرکت سوئدی که به ظاهر یک شرکت بیمه ای است این که در شرایطی که جلالی در آن شرکت، استخدام نشده به وی ماموریت می‌دهند در خصوص مراکز هسته‌ای و نظامی ایران؛ اطلاعات جمع آوری و در اختیار آنها قرار دهد که جلالی نیز تن به این اقدام خائنانه می دهد .

جلالی از این پس با دریافت مبالغ  کلان و امتیازهایی مثل امکان رفت و آمد و تحصیل در سوئد، اطلاعات محرمانه‌ای را از صنعت هسته‌ای کشورمان به صهیونیست ها  ارائه می‌کند و وقتی با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات دستگیر می‌شود،  دولت سوئد در اقدامی عجیب و کم سابقه بلافاصله پس از دستگیری ابتدا به او اقامت دائم و سپس تابعیت کشور سوئد را اعطا می کند!

اطلاعاتی که جلالی در اختیار موساد قرار داد

جلالی در ملاقات با افسران موساد؛ در رابطه با بیش از ۳۰ نفر از متخصصان کشور اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار داده بود که در 3 مورد منجر به ترور شهیدان «علی‌محمدی» و «شهریاری» و همچنین دکتر «عباسی» رییس اسبق سازمان انرژی اتمی شد، این جاسوس همچنین موجب شناسایی شهید فخری زاده توسط موساد شد.

جلالی در سال ۱۳۸۸ متوجه می‌شود اطلاعاتی که وی در اختیار مقامات موساد قرار داده در ترور شهید علی‌محمدی مورد بهره برداری قرار گرفته؛ با این وجود همچنان به ارتباط با موساد و ارائه اطلاعات ادامه می دهد تا این اطلاعات در نهایت منجر به ترور شهید شهریاری و دکتر عباسی می شود.

او در حالی که می‌دانست شرکت سوئدی؛ در واقع یک شرکت پوششی وابسته به موساد است اما اطلاعات کاری، شخصی، خانوادگی و… افرادی مانند شهیدان علی‎محمدی، شهریاری، فخری زاده و دکتر عباسی و… را به آنها می داده و به همکاری با این شرکت نیز ادامه می دهد.

تعدادی از مطالب مفید سایت:

سخن حضرت امام حسن ع پس از شهادت امیرالمؤمنین

زنی که شش ماهه زده بود

چه کردي که علــــــــــي شدي؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه