شهدانظامی

وقتی حاج قاسم در کمین تکفیری‌ ها افتاد

وقتی حاج قاسم در کمین تکفیری‌ ها افتاد

علی خلعتبری – سرتیم حفاظت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی: سوریه که بودیم، در کمین تکفیری‌ ها افتادیم و به سوی ما آتش گشودند ولی مشکلی پیش نیامد و به راهمان ادامه دادیم، بعدا که به حاج قاسم اطلاع دادیم، گفت شنیدم یک صدایی آمد!

ثانیه‌های پُر التهاب حفاظت از حاج قاسم و ابومهندس

علی خلعتبری – سرتیم حفاظت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی:

در تل عفر یقین داشتم موقع تیک آف با موشک ما را می‌زنند ولی به هر حال راهی اربیل شدیم.

آنجا وقتی گفتیم از تل عفر آمده‌ایم، به شدت تعجب کردند، چون همان شب هم آن شهر سقوط کرده بود.

خلعتبری با بیان اینکه جای خالی حاج قاسم سلیمانی همچنان در کشور احساس می‌شود، گفت: شاید اشخاص مختلفی بتوانند به عنوان جایگزین بیایند و مأموریت حاج قاسم را ادامه دهند اما ترمیم و جایگزینی این شخصیت امکان‌پذیر نیست، هرچند حاج قاسم‌های فراوانی در ایران داریم.

وی ادامه داد: از دیدگاه سیاسی، استکبار جهانی در زمان حیات حاج قاسم شکست خورد و بعد از شهادت حاج قاسم نیز کل جهان دگرگون شد و هژمونی آمریکا نیز پس از آن در هم شکست.

سرتیم حفاظت شهید سلیمانی در خصوص حجم کاری سردار دلها و سخن آیت‌الله حکیم درمورد او بیان کرد: یک روز از آقای حکیم سؤال کردم که آیا کسی هم هست که بیشتر از شما کار کند؟ گفت بله، قاسم!

خلعتبری به توصیف شخصیت سردار سلیمانی پرداخت و گفت: حاج قاسم یک شخصیت امنیتی خاص بود نه یک شخصیت پروتکلی. صفای باطنی حاج قاسم از عقلانیت دینی او نشأت می‌گرفت؛ او خطر را قبول می‌کرد و به دنبال شهادت بود چون از مکتب امام حسین(ع) درس گرفته بود.

وی در رابطه ماجرای پیام آمریکایی‌ها و جواب حاج قاسم توضیح داد: خیلی‌ از مسئولین را دیدیم که وارد معرکه و میدان شدند اما دیدگاه‌هایشان عوض شد. برخی در جایگاهی نشسته‌اند و نظرهایی از خودشان ارائه می‌دهند اما وقتی واقعیت میدان را می‌بینند، تغییر عقیده می‌دهند. زمانی می‌توان خطر را قبول کنید که خطر را دیده باشید.

 

تعدادی از مطالب دیگر نورآسمان :

این افراد در آسمان هفتم شناخته شده اند!

چگونه ده ها هزار نفر برگشتند؟!!

عیدی بزرگتر و شریف تر از عید فطر و قربان!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه