مذهبی و فرهنگی

پاسداری که همزمان با حاج‌ قاسم در پایتخت یمن به شهادت رسید

پاسداری که همزمان با حاج‌ قاسم در پایتخت یمن به شهادت رسید

شهادت در یمن … درست در ساعت اولیه بامداد ۱۳دی ۹۸ همان دقایقی که شهید حاج قاسم سلیمانی توسط دولت جنایتکار آمریکا در فرودگاه بغداد ترور شد ایران اسلامی شهیدی دیگر را در پهنه سرزمین مقاومت تقدیم ملت کرد. پاسدار شهید مصطفی میرزایی در عملیات ترور ناموفق سردار عبدالرضا شهلایی در شهر صعده یمن بر اثر اصابت موشک های امریکا به شهادت رسید.

شهید مصطفی میرزایی

شهید محمدمیرزایی نیروی سپاه قدس بود اما یک محله او را خطاط ماهر، باربر صلواتی و اوستاکار با انصاف می دانستند. کسی خبر نداشت او امین حاج قاسم و مهندس مختل کردن سیستم ارتباطی گروهک های تکفیری است. او پیش از یمن در جبهه های عراق و سوریه حضور فعال داشت.

براساس بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، شب ۳ ژانویه ۲۰۲۰، ارتش آمریکا پس از ترور سردار سلیمانی در بغداد، عملیات ترور سردار شهلایی را از طریق هواپیمای بدون سرنشین اجرا کرد و با هدف قرار دادن محل استقرار سردار شهلایی در صنعاء یمن، نتوانست او را بکشد، اما منجر به شهادت مصطفی محمدمیرزایی شد. این پاسدار بدون مرز اولین شهید ایرانی در یمن است.

پیکر شهید مصطفی محمدمیرزایی فاطمیه سال ۱۳۹۸ در کشور یمن به خاک سپرده شد و بعد از آن مزار یادبودش در شبستان امام خمینی(ره) آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) ساخته شد. در مزار یادبود این شهید، پیکر یک شهید گمنام آرمیده است.

تعدادی از مطالب مفید سایت :

تأملی درحدیث غدیر

علی‌علیه‌السلام وصف کردنی نیست

خاک بر فرق من با این معرفت به ولایت‌علی!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه