مذهبی و فرهنگی

فیلم ارباب حلقه‌ها و انگشتر حضرت سلیمان (ع)

فیلم ارباب حلقه‌ها و انگشتر حضرت سلیمان (ع)

فیلم ارباب حلقه‌ها و انگشتر حضرت سلیمان (ع) … همانطور که از اسم فیلم ارباب حلقه‌ها پیداست، تمام داستان آن، حول یک حلقه می‌چرخد؛ این همان حلقه‌ای است که شیاطین جن و انس بوسیله آن تحت تسلط حضرت سلیمان(ع) بودند؛

یکی از اهداف تخریب مسجدالاقصی و بنای مجدد معبد سلیمان، دسترسی به این حلقه می‌باشد تا توسط آن شیاطین بتوانند مادی شوند!!

کلیپ زیر را مشاهده بفرمایید:

انگشتر حضرت سلیمان چیست

داستان انگشتر جادویی حضرت سلیمان جزو رمزآلودترین و خاص‌ترین داستان های تاریخ است که به گفته گذشتگان این انگشتر دارای قدرت ماوراالطبیعه بوده و به همین دلیل برای به دست آوردن آن علاوه بر آدمیان در میان اجنه و شیاطین نیز دعوا بوده، زیرا این انگشتر توانایی مسخ کردن شیاطین و اجنه را دارد و مالک آن توانایی تسلط بر قدرت‌های خارق‌العاده را داشت. از دیگر ویژگی‌های انگشتر سلیمان دارا بودن بزرگ‌ترین طلسم‌ها، احضار جن و روح، حرف زدن با حیوانات و تسلط بر شیاطین است.

درباره داستان انگشتر حضرت سلیمان در قرآن در آیاتی از سوره انبیا، سوره سبا و سوره نمل اشاره‌هایی شده است و در کل نام انگشتر سلیمان 17 بار در قرآن ذکر شده است. طبق روایاتی که در قرآن وجود دارد خداوند در قرآن به مواهب و ویژگی‌های این انگشتر پرداخته که از جمله آن‌ها می‌توان به، علم و حکمت، آشنایی با زبان پرندگان، تسخیر باد، فرمانروایی بر اجنه و شیاطین و دارا بودن ملک و حکومت گسترده اشاره کرد.

کوه موریا سرزمین باستانی کوتوله ها

همان گونه که در فیلم هابیت دیدید شهر موریا سرزمین باستانی کوتوله ها بود شهری با عظمت که به دستور دورین درون کوهستان ساخته شده بود

فرمانروای این شهر دورین نام داشت فرمانروای افسانه ای یا به قولی جد کوتوله ها

دورف ها چه کسانی هستند (کوتوله ها)

نژادی هستند در میان بقیه نژاد ها که روزگاری زندگی سراسر قدرتمند و شادی رو همراه با پادشاهانشون سپری میکردند پادشاهانی که صاحب حلقه های قدرت بودند

قومی جنگجو سروتمند و معمار  . اما این عظمت به پایان رسید آن هم زمانی که اسماگ اژدها به اِرِبور حمله کرد و کوتوله های آن مجبور به فرار از آنجا شدند

آنها به سمت سرزمین باستانیشان موریا برگشتند اما قبل از آنها اورک ها به همراه فرماندهشان آزوگ آن سرزمین را تسخیر کرده بودند.

از آن پس دورف ها مردمانی بودند که چپاول شده بودند و خانه خود را از دست داده بودند

آنها همیشه ادعا میکردند که سرزمین باستانیشان توسط قومی بیگانه تسخیر شده و باید آن را پس بگیرند تا بتوانند حکومت قدرتمند خود را دوباره بر پا کنند.

حال موریای واقعی کجاست

موریا نام کوهیست در شهر اورشلیم(بیت المقدس) شهری که روزی پایتخت حضرت سلیمان بود و حضرت سلیمان با انگشترش که توانایی حکومت بر جنیان را داشت در آنجا حکومت میکرد.

اما نام آن قومی که ادعا میکند آن سرزمین سرزمین باستانیشان است یهود است.

یهودیان بر این باورند که حضرت سلیمان فرمانروای یهودیان بوده است و سرزمین بیت المقدس (اورشلیم) خانه اجدادی آنهاست که توست قومی بیگانه تسخیر شده و آنها باید آنجا را پس بگیرند و حکومت قدرتمند قبلی خود را دوباره بر پا کنند.

 

تعدادی از مطالب مفید نورآسمان :

علی ای همای رحمت….

لقب”مؤذن”مربوط به کدام امام است و به چه علت؟

چهل پند کوتاه از مولای متقیان علی علیه السلام

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه