مذهبی و فرهنگی

عاقبت جهالت صورتی ها ( اسلام آمریکایی )

عاقبت جهالت صورتی ها ( اسلام آمریکایی )

اسلام آمریکایی دوشاخه دارد؛ اسلام متحجر و اسلام سکولار! پیرو خط امام باید با این‌ها مرزبندی داشته باشد.

خواصی که با فهم غلط، مبتنی بر هوای نفس در جامعه حرف دشمن را تکرار می‌کنند .

و راه صد ساله دشمن برای ایجاد انحراف در دین را یک شب طی می‌نمایند!

این جماعت قطعا بی‌دین و ضد انقلاب نیستند،

اما صد افسوس که در مواقع ضرورت با اظهارات نسنجیده خود، پازل دشمن را تکمیل می‌نمایند!

در نقطه مقابل «اسلام ناب محمدی» که اسلام رحمانی، با پایه عقلانیت و توجه به زمان و مکان و… است؛ نوعی برداشت از اسلام است که در ادبیات امام خمینی از آن به عنوان «اسلام آمریکایی» یاد می شود. در مبانی و اصول رفتاری این نوع از اسلام دگرگونی های بسیاری رخ داده است.

بر اساس بینش و اندیشه حضرت امام، این نوع اسلام، وارونه شده و دینی بی محتوا و متظاهر و یاری گر قدرت های استکباری و استبدادی است.

به همین دلیل هم حمایت های قدرت های استکباری، اعم از غربی و شرقی را در پی دارد. این نوع برداشت از دین – به ویژه از دین اسلام – بیشتر متناسب با اهداف جریان سرمایه داری و گروه های ظالم در جهان است که عموماً منافع آنها در تضاد با اسلام راستین قرار دارد.

در اسلام امریکایی دیانت جدای از سیاست تعریف می شود. درحالی که در اسلام ناب دیانت و سیاست دو روی آن هستند و مبارزه و مقابله با مستکبران و دفاع از ستم دیدگان از اهداف آن است.

یکی دیگر از ویژگی های اسلام آمریکایی که عاملی برای شناسایی و تفکیک از اسلام اصیل می باشد،

ویژگی هم پوشانی این نوع اسلام در قالب اسلام راستین است، با این توضیح که اسلام آمریکایی بر خلاف محتوای ناصحیحی که دارد، توجه ویژه ای برای حفظ ظواهر و رعایت شعائر نمادین دین قائل است.

امام خمینی همواره پشتیبان اسلام ناب محمدی بود، و اسلامِ پابرهنگان و رنجدیدگان و اسلامِ عارفانِ مبارزه جو را اسلام ناب محمدی می دانست.

و در مقابل، اسلام سرمایه داران، متکبران، مرفهان بی درد، منافقان، راحت طلبان و فرصت طلبان را مظهر اسلام آمریکایی معرفی می کرد.

عبارت «اسلام آمریکایی» یکی از ابداعات حضرت امام در ساحت دین و سیاست بود که از این طریق صف‌بندی بین اسلام حقیقی و ناب با نمونه‌های جعلی آن روشن شد. امام خمینی در سال‌های اول انقلاب در تبیین چیستی اسلام آمریکایی می‌گوید:

آنها [استعمار‌گران] می‏‌دانند که باید بگویند اسلام، آمریکا هم برای اسلام دلش می‌‏سوزد!

بعضی مطالب مفید سایت :

خدا را با این نام ها بخوانید

منم زیبا که زیبا بنده ام را دوست میدارم

این هفت شماره!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه