مذهبی و فرهنگی

روایت تکان دهنده از یک مسیحی که کنار گودال قتلگاه از جهنم برگشت!

نومید مشو که تو را نیز عاشورایی است

روایت تکان دهنده از یک مسیحی که کنار گودال قتلگاه از جهنم برگشت!

مسیحی کنار قتلگاه

روایت تکان دهنده از یک مسیحی که کنار گودال قتلگاه از جهنم برگشت را بشنوید: توی کربلا عده ای بودن که برگشتن . شاخص ترین آنها حربن یزید ریاحی بود.

اما عده ای دیگر هم بودن ! و بزرگترین شان یک جراح مسیحی بود که در لشگر عمر سعد بود .

هفت نفر رفتند در گودال و برگشتند نتوانستند سر مبارک را جدا کنند.

عمر سعد ملعون یک مسیحی را فرستاد

ادامه متحول شدن جراح لشکر یزید در کربلا را از زبان راوی داستان بشنوید:

سید علی صادقی
🎞 برنامه ازسرگذشت

مرتضی آوینی/ نومید مشو که تو را نیز عاشورایی است

«قافله عشق در سفر تاریخ است و این تفسیری است بر آنچه فرموده اند:

کل یوم عاشورا و کل ارضٍ کربلا… این سخنی است که پشت شیطان را می لرزاند و یاران حق را به فیضان دائم رحمت او امیدوار می سازد.

… و تو ، ای آن که در سال شصت و یکم هجری هنوز در ذخایر تقدیر نهفته بوده ای و اکنون ، در این دوران جاهلیت ثانی و عصر توبه بشریت ، پای به سیاره زمین نهاده ای ، نومید مشو ، که تو را نیز عاشورایی است و کربلایی که تشنه خون توست و انتظار می کشد تا تو زنجیر خاک از پای اراده ات بگشایی و از خود و دلبستگی هایش هجرت کنی و به کهف حَصینِ لازمان و لامکان ولایت ملحق شوی و فراتر از زمان و مکان، خود را به قافله سال شصت و یکم هجری برسانی و در رکاب امام عشق به شهادت رسی… یاران! شتاب کنید ، قافله در راه است .

می گویند که گناهکاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهکاران را در این قافله راهی نیست … اما پشیمانان را می پذیرند . آدم نیز در این قافله ملازم رکاب حسین است ، که او سرسلسله خیل پشیمانان است ، و اگر نبود باب توبه ای که خداوند با خون حسین میان زمین و آسمان گشوده است ، آدم نیز دهشت زده و رها شده و سرگردان ، در این برهوت گمگشتگی وا می ماند .

… ای دل! تو چه می کنی؟ می مانی یا می روی؟ داد از آن اختیار که تو را از حسین جدا کند ! این چه اختیاری است که برای روی آوردن بدان باید پشت به اراده حق نهاد ؟

ای دل! نیک بنگر تا قلاّده دنیا ا برگردنشان ببینی و سررشته قلاّده را ، که در دست شیطان است . آنان می انگارند که این راه را به اختیار خویش می روند ، غافل که شیطان اصحاب دنیا را با همان غرایزی که در نفس خویش دارند می فریبد…»

( شهید مرتضی آوینی )

بعضی دیگر از لینک های مفید سایت:

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه