اخبارجهان

سراب فوتبال سعودی

سراب فوتبال سعودی

فوتبال سعودی

آیا فوتبال عربستان پیشرفت خواهد کرد؟ از سراب پیشرفت فوتبال سعودی بشنوید:

این روزها شاهد مانور رسانه های معاند فارسی زبان و بعضی رسانه های داخلی با موضوع نقل و انتقالات جتجالی ستارگان فوتبال دنیا به عربستان هستیم.

روند جذب بازیکنان سطح اول جهانی از سال گذشته و با انعقاد قرارداد میان النصر عربستان و کریسیانو رونالدو به طور جدی آغاز شد!

و از آن زمان با جذب ستارگان دیگر در حال پیگیری است !

به طور خلاصه، عربستان تلاش می‌کند از وابستگی به نفت دور شود. عربستان از طریق فوتبال و سایر مسابقات ورزشی قصد توسعه گردشگری و بهبود وجهه خود را دارد.

در واقع این یک استراتژی ورزشی است. زمانی که رونالدو برای نخستین بار وارد لیگ عربستان شد، این تازه آغاز راه بود.

برنامه‌های گسترده در مقیاس بزرگ و با بودجه تقریباٌ نامحدود است. یک منطق در جذب ستاره‌های بالای 30 سال وجود دارد؛ آنها به خاطر نامی گرفته می‌شوند که به طور بالقوه جوانان را به لیگ جذب می‌کند و تماشاگران از سراسر جهان به دنبال آنها می‌آیند.

کریستیانو رونالدو مسیری را باز کرد تا چشم تمام دنیا به سمت خاورمیانه بچرخد. این چرخش به نحوی پیش رفت که یک خبر عجیب دیگر را در یکی از روزهای زیبای بهاری شنیدیم. دارنده آخرین توپ طلا در عربستان! بله کریم بنزما بعد از گذراندن سالیان موفق در باشگاه رئال مادرید کسب عناوین قهرمانی پرشمار با این تیم، تصمیم گرفت تا در فصل جدید برای تیم الاتحاد عربستان به میدان برود.

حالا دیگر هیچ‌چیز عجیب و غیر ممکن نبود. غیر ممکن حضور کریستیانو رونالدو در النصر بود. غیر ممکن حضور کریم بنزما در الاتحاد بود. در حال حاضر همه‌چیز ممکن است.

تعدادی لینک مناسب در سایت:

یك دست جام باده و یك دست زلف یار

فضیلت یاد خداوند در مجالس

تـــمـــام دلــــخـــوشـــی مـــن!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه