جهانسیاست

مردم عادی در اسرائیل ؟!!!

مردم عادی در اسرائیل ؟!!!

 

اندر حکایت مردم عادی در اسرائیل!!! مردم مظلوم و صلح جوی اسرائیل …

اسرائیلی ها توسط ماهواره ها و شبکه های مجازی برای افراد ساده لوح کشور ما دین انسانیت؟!!! تبلیغ می کنند ولی مردمان خود اسرائیل هم خیلی راحت از گرفتن کل جهان و حق نفرت و استفاده از بمب اتم صحبت می کنن.

این روزها سرزمین‌های اشغالی روزهای متفاوتی را می‌گذراند. چون نیروهای مقاومت گفته‌اند «می‌خواهیم به جای اینکه هر روز بمیریم، یک بار بمیریم!». این تصمیم مقتدرانه که از نهایت مظلومیت فلسطین سرچشمه گرفت، با واکنش‌های متفاوتی مواجه شد. می‌خواهیم بعضی از واکنش‌ها را با هم مرور کنیم و پاسخی به عده‌ای بدهیم که می‌پرسند «گناه شهروندان اسرائیلی چیست؟».

اظهار نظر وقیحانه مردم رژیم صهیونیستی در مورد فلسطینی‌ها را مشاهده کنید.

به این کلیپ خوب نگاه کنید:

 

«شهروند-سرباز» عنوان درست برای شهرک‌نشینان اشغالگر

رهبر انقلاب در سخنرانی روز جهانی قدس۱۴۰۰ فرمودند: «صهیونیست‌ها فلسطین غصب‌شده را از روز اول به یک پایگاه تروریسم تبدیل کرده‌اند. اسرائیل نه یک کشور، که یک پادگان تروریستی علیه ملت فلسطین و دیگر ملت‌های مسلمان است.». تعبیر دقیق ایشان از «پادگان اسرائیل» را در ادامهٔ گزارش بررسی می‌کنیم.

اما خوب است بدانید بر اساس قوانین تدوین‌شده در اسرائیل، خدمت سربازی برای مردان ۳۲ ماه و برای زنان ۲۴ ماه است. همهٔ جوانان بالای ۱۸ سال (به‌جز یهودیان افراطی ارتدوکس و عرب‌های اسرائیلی) باید این دوره را بگذرانند. میزان فرار از سربازی آن‌قدر زیاد است که این رژیم، سربازان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم را هم پس از طی دوره‌ای آموزشی به خدمت می‌گیرد. (یورونیوز) در این رژیم حتی دانش‌آموزان هم در ابتدا برای موضوعات نظامی آموزش می‌بینند و در همهٔ مقاطع تحصیلی قبل از هر چیز باید یک سرباز نظامی باشند.

مردم اسرائیل

نیروهای ذخیرهٔ ارتش، سربازانِ در مرخصی

بعد از خدمت اجباری، مردان وارد نیروهای ذخیره می‌شوند و تا ۴۰سالگی هر سال چند هفته وظایف نیروی ذخیره را انجام می‌دهند. با توجه به این برنامه، اسرائیل تقریباً بالاترین درصد شهروندان با آموزش نظامی در جهان را دارد.

اگر می‌خواهید معنی نیروی ذخیره را بهتر درک کنید، توییت این روزنامه‌نگار صهیونیست را ببینید: «والدینم دوست ۶۱ساله‌ای دارند که به‌عنوان «نیروی ذخیره» برای شرکت در جنگ فراخوانده شده‌اند. او یک پزشک است، نه یک جنگجو. همسر این فرد ۶۱ساله و ۳ فرزند بزرگسال او نیز فراخوانده شده‌اند.».

تعدادی دیگر از لینک های مفید سایت:

نجات جوان با رضايت مادر

مرگ ابراهيم و برداشتن سه سُنّت

با 12 درهم 3 كار مهمّ

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه