اقتصادجهان

فاجعه تقسیم ثروت جهان!!

فاجعه تقسیم ثروت جهان!!

تقسیم ثروت جهان ، سلطه‌گران کثیف بر مسند قدرت و ثروت جهان نشسته‌اند و در همه جنایات و فساد جهان دست دارند! ۸٠ درصد مردم جهان تقریبا هیچ ثروتی ندارند یا ثروت آنها بسیار ناجیز است! در حالی که بیش از نیمی از ثروت جهان دست دو درصد از جمعیت جهان است! ۳٠٠ نفر از ثروتمندان جهان ثروتی معادل ۳ میلیارد فقیر در سطح جهان را دارا هستند، این ۳٠٠ نفر ثروتشان معادل تمام ثروت کشور هند، چین، برزیل و آمریکا است!!

با ما همراه شوید تا این موضوع را بر مبنای برخی آمارها از جمله منابع مستند سازمان ملل در قالب نموداری با هم بررسی کنیم :

حتما این کلیپ را مشاهده بفرمایید که حیرت آور است :

ثروت جهانی چگونه در بین کشورها تقسیم شده است

در جهان هزاران عامل در حال تغییر درآمد کشورها و تغییر جدول ثروت جهانی هستند ولی به طور کلی هر کشور سهم مشخصی از این ثروت جهانی که در چرخه اقتصاد در حال گردش است دارد.

بزرگ‌ترین ذخایر بانکی جهان در کدام کشورها قرار دارد؟

اگر پاسخ این پرسش را پیدا کنیم، می‌توانیم به الگوی پس‌انداز شهروندان این کشورها هم دست پیدا کنیم. رتبه‌بندی بانک‌های برتر جهان که توسط موسسهS&P Global در سال ۲۰۱۷ منتشر شده، نشان می‌دهد از ۱۰۰ بانک برترِ جهان، ۱۸ بانک در چین واقع شده‌اند. سهم ایالات متحده آمریکا ۱۲ بانک است. ژاپن با ۸ بانک و بریتانیا و فرانسه، هر یک با ۶ بانک در رتبه‌های بعدی قرار دارند. معیار این بررسی هم دارایی‌های بانک ها بوده است.

چهار بانک بزرگ جهان، یعنی «بانک صنعتی و تجاری چین»، «بانک سازندگی چین»، «بانک کشاورزی چین» و «بانک چین»، در مجموع حدود ۱۲ تریلیون دلار دارایی دارند. برای آنکه تقریبی از اندازه این عدد به دست داده باشیم، توجه شما را به گفته‌های ، قائم‌مقام بانک مرکزی جلب می‌کنیم. اکبر کمیجانی در فروردین‌ماه امسال ارزش سپرده‌ها و تسهیلات ۳۵ بانک و موسسات اعتباری ایران را ۶۰۹ میلیارد دلار اعلام کرد.

 

تعدادی دیگر از مطالب مفید نورآسمان:

أعلام الوری بأعلام الهدی…زنگینامه پیامبر اکرم(ص)

خطبه غدير با ترجمه

معجزات پیامبر (صلّی الله علیه و آله)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه