فناوریمذهبی و فرهنگی

اهمیت فضای مجازی در جنگ تمدنی

اهمیت فضای مجازی در جنگ تمدنی

اهمیت فضای مجازی

از اهمیت فضای مجازی در جنگ تمدنی بشنوید:

امام خامنه ای : “وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ ” هرچه می توانید قوت را زیاد کنید در نگاه اول ممکن است قوت نظامی به نظر برسد اما امروز قوت در فضای مجازی حیاتی است .

استاد پناهیان : گاهی از اوقات آدم باید بجای تعقیبات نمازش یه صفحه ای رو باز کنه و صفحات انقلابی رو برداره فالو کنه لایک کنه فوروارد کنه برای بقیه .

استاد شجاعی: دنیا امروز دست به دست هم دادن تمام اخبار مربوط به اربعین رو ستنسور کردن ! ما هستیم که باید پیام اربعین رو به همه جای دنیا برسونیم . عکس ها فیلم ها پیام ها و دریافت های خودمون رو تا میتونیم به اقصی نقاط عالم برسونیم .

✘ شاید این آخرین فرصت من و تو باشد!

تا با ساده‌ترین کار ممکن، در آینده جهان اسلام نقش آفرینی باشیم

امام خامنه ای می فرمایند:

هدف این است که توده‌های مردم مورد اغوا قرار بگیرند امّا وسیله‌ی اغوای توده‌های مردم، اغوای خواص است. امروز یکی از کارهای مهم، اغوای خواصّ جامعه است، [یعنی] کسانی که عنوانی دارند و امکانی دارند و احیاناً سوادی دارند و مانند اینها. چون وقتی خواص اغوا شدند، اگر به این خواصّ اغواشده فرصت داده بشود و امکان داده بشود، راحت توده‌ی مردم را اغوا خواهند کرد. یکی از سنگین‌ترین جنگهای نرم تاریخ کشور ما امروز در همین زمینه در جریان است. دارند دائم با مزدورپروری، با حرام‌خوارسازی، با لطایف‌الحیل افرادی را حرام‌خوار میکنند؛ وقتی حرام‌خوار شد، مثل حیوان جلّال، دیگر خیلی مشکل میشود او را از حرام‌خواری دور کرد. و مزدورپروری میکنند؛ بعضی‌ها را با تهدید، بعضی‌ها را با تطمیع و انواع و اقسام این چیزها. خب بنابراین الان یک جنگ نرم سختی وجود دارد.
البتّه من این را عرض بکنم: چرا امروز جنگ نرم علیه ما این‌ قدر سخت است؟ علّت، این است که ما قوی شده‌ایم؛ ما قوی شده‌ایم. امروز جبهه‌ی حق از لحاظ زیرساخت‌‌ها، از لحاظ امکانات قوی شده. امروز چالش دشمن با جبهه‌ی حق آسان نیست، کار دشواری است؛ لذاست که به جنگ نرم متوسّل میشوند و همه‌ی تلاش خودشان را میکنند که ذهنیّات را خراب کنند؛ این به خاطر قدرت و قوّت ما است. البتّه گفتیم خواص آماجند لکن در بین خواص عدّه‌ی زیادی، مجموعه‌های عظیمی از خواص بحمدالله امروز هستند ــ از پروردگانِ حوزه و دانشگاه، بخصوص جوانها ــ که اینها هم بابصیرتند، هم پُرانگیزه هستند و میتوانند به معنای واقعی کلمه یک ستونی باشند، یک استوانه‌ی مستحکمی باشند. البتّه دشمن هم بشدّت در حال تلاش است، بشدّت در حال اثرگذاری و نفوذ است.

۱۴۰۰/۱۲/۱۹

تعدادی دیگر از مطالب مناسب سایت:

چرا جهنم؟ آدم بد آفریده نمیشد

الله واقعا آرام بخش است

اسم اعظم خداوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه