سبک زندگیمذهبی و فرهنگی

خانم کارآفرین و موفقی که یک حسرت بزرگ در زندگی‌اش داشت …

خانم کارآفرین و موفقی که یک حسرت بزرگ در زندگی‌اش داشت …

 

خانم کارآفرین و موفقی که یک حسرت بزرگ در زندگی‌اش داشت … یک خانومی به من زنگ زد گفت من 50 سالمه و 3 تا مدرک دارم .

خیلی موفق هستم .کارآفرین و مدیرعامل هستم ؛

اما میخواستم بهت بگم که واقعا پشیمونم که در دانشگاه گول یک نصیحت فمنیستی رو خوردم .

چون که وقتی بعد از یک روز موفق میام توی یک خونه ی خالی بدون هیچ همسری، بدون هیچ فرزندی ،بدون هیچ خانواده ای ؛ واقعا خوب نیست .

و این به یک حسرت تبدیل می شود برای هر زن موفق و سرآمدی که جبران ناپذیر است.

دستاورد فمنیسم برای زنان

فمنیسم آشکارا به دستکاری در فطرت زن پرداخت. فطرت زن در طول تاریخ او را به ایفای نقش مادری و همسری واداشته بود و زنان با قبول تفاوت های جنسیتی با مردان، برتری مردان را در اموری که نیازمند قدرت  و جسارت بود پذیرفته بودند.

البته آنان در اقتصاد خانواده نیز نقش مؤثری داشتند و در همه جوامع پا به پای مردان تلاش می کردند تا زندگی بهتری را برای خانواده خود رقم بزنند.

فمنیسم با تعمیم مواردی از تحت ستم بودن زنان به کل زنان در همه جوامع، توانست به آنان القا کند که این مردان بوده اند که با استفاده از قدرت بدنی بیشتر، مانع رشد و ترقی زنان شده و آنان را از دستیابی به بسیاری از موقعیت های شغلی و اجتماعی باز داشته اند. فمنیسم این کار را با ارائه یک شخصیت ضعیف و فرودست از زنان آغاز کرد.

وقتی زنان احساس ضعف و عقب ماندگی کردند، با تمام قوا به میدان آمدند تا حقی را که در طول قرن ها از آنان گرفته شده بود، به چنگ آورند. بنابراین به خانه و خانواده و فرزندان خود پشت کردند تا خود و توانایی های خود را اثبات کنند.

البته آنان توانستند توانایی های خود را در بسیاری از مشاغلی که مردان تاکنون در آنها نقش آفرینی می کردند اثبات کنند، اما متاسفانه نقش ممتازی را که خداوند به آنها اعطا کرده بود، زیر پا له کردند. غافل از اینکه نقش های سنتی زن و مرد، امنیت خاطر هر دو را به همراه دارد.

زن خانه دار از رسیدگی به خانه و فرزندانش لذت می برد و مرد هم می داند که در قبال خانواده باید وظایف خویش را انجام دهد. خداوند زن را با خصوصیاتی ممتاز آفریده است. در عین حال که زن دارای ارزشی همانند همتای مذکر خود می باشد، اما نقش و وظایف او با مرد تفاوت دارد.

فمنیسم با شعار آزادی و برابری زنان با مردان به مقابله با فرهنگ سنتی برخاست و با وعده پیشرفت، زنان زیادی را با خود همراه کرد و با  این توهم که آزادی از قید خانه و خانواده برای او رضایت بیشتری به همراه می آورد، آنان را از فطرت خود دور کرد.

امروزه «میلیون ها امریکایی فکر می کنند لازمه پیشرفت، آزادی زنان است؛ رهایی از مردان، از کودکان، از ساختار جامعه، از هر چیزی که باعث شود زنان از نظر اخلاقی احساس کنند موظف به کسی یا چیزی غیر از خودشان هستند.

غم انگیزترین بخش از این باور غلط درباره فطرت بشری این است که زنان شادتر نشده اند. با توجه به گزارش سال 2007 از اداره ملی پژوهش های اقتصادی، در حالی که زنان آزادی بیشتر، تحصیلات بیشتر و قدرت بیشتر به دست آورده اند، اما کمتر خوشحالند.»

در نهایت، آن کسی که از تفکر برابری با مردان بیشتر بهره مند شد مردان بودند و نه زنان. مردانی که بدون سپردن تعهدی برای سرپرستی و حمایت از خانواده، آزادانه امیال خود را ارضا می کنند و هر زمان که بخواهند با زنانی زیباتر و جوان تر خلوت می کنند و این زن است که بعد از سپری کردن طراوت جوانی، مجبور به زندگی در تنهایی و بدون همدم، و یا اگر شوهر یا همخانه ای داشته که از آن فرزندی باقی مانده است، مسئولیت نگهداری آنها به عهده اش گذارده شده یا خود آن را به عهده گرفته است.

تعدادی دیگر از مطالب مفید نورآسمان:

آنچه انسان را به بندگی خدا وا می‏دارد!

صراط هدایت و خیر

حکایت : بنده ای که ذره ای معرفت خدا به وی عطا شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه