مذهبی و فرهنگی

زن‌ ستیزی امام صادق !!؟

زن‌ ستیزیِ امام صادق !!؟

زن‌ ستیزی امام صادق !!؟ یکی از آتئیست‌ها مثلا خواسته بگه امامان شیعه زن ستیز بودند و اومده یک روایت رو خونده که حرفش رو ثابت کنه ولی حقیقت چیز دیگری است.

نکته: اینها برای زدن تشیع میرن یه متن عربی و یا روایاتی که معتبر نیست رو از بین کتب شیعه انتخاب می‌کنن و فکر می‌کنن دیگه تمومه ماجرا و می‌تونن بهش استناد کنن!

در حالی‌که چندین مرحله برای اعتبار یک روایت وجود داره و هر روایتی به صرف آمدن در کتب معتبر نیست

و خود صاحبان این کتب نیز اون روایت‌ها رو معتبر نمی‌دونن چون هدف اصلی علما جمع اوری روایات هست و بعضا اعتبارشون رو هم بررسی می‌کنن و ذیل اون روایت می‌نویسن صحیح یا مرفوع یا مرسل و…

و اتفاقا این از نقاط قوت شیعه است که هر مطلبی رو به راحتی قبول نمی‌کنه برعکس اهلسنت که کتاب صحیح بخاری رو بعد از قران معتبرترین می‌دونن و تمام روایاتش رو معتبر می‌دونن.

پس برای فهم روایات باید علومی مثل رجال، فقه‌الحدیث، ادبیات عرب، درایه و…بلد باشیم.

کلیپ زیر را مشاهده بفرمایید:

تکمیلی :

وجود برخی از تفاوت‌ها و توجه به آنها در وضع حقوق و تکالیف، عین عدالت است نه ظلم به زنان.

مقتضای عدالت این نیست که حقوق زن و مرد کاملاً یکسان و مشابه باشد، بلکه این ظلم به زن و مرد و نادیده گرفتن توانایی‌ها، تفاوت‌ها و ویژگی‌های تکوینی آنان است.

نباید هر نوع تفاوتی را تبعیض دانست و تساوی و برابری زن و مرد در حقوق و تکالیف را به معنای تشابه و یکسانی کامل زن و مرد در حقوق و تکالیف معنا کرد، بلکه تساوی به این معناست که هر یک از زن و مرد از حقوق و تکالیف مناسب با ویژگی‌های تکوینی شان برخوردار شوند و چیزی بر آنان تحمیل نگردد.

کارکردهای متفاوت زن و مرد و نقش تکمیلی آن دو برای یکدیگر و ایجاد توازن و تعادل در نظام هستی، تفاوت‌های زن و مرد در برخی از حقوق و تکالیف را ضروری می‌سازد و این عین عدالت است نه ظلم و تبعیض تا سعی در زدودن و از بین بردن آن شود.

تعدادی دیگر از مطالب مفید سایت :

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم – چه دعایی در حق زنان با حجاب کرده است؟

خشم خداوند …

ذکر بسم الله جواز ورود به بهشت است …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه