جهاننظامی

پروژه نیمبوس ؛ خدمت رسانی گوگل برای مجهز کردن ارتش اسرائیل

پروژه نیمبوس ؛ خدمت رسانی گوگل برای مجهز کردن ارتش اسرائیل

گوگل و ارتش اسرائیل

پروژه Nimbus، که یک قرارداد ۱.۲ میلیارد دلاری هوش مصنوعی و خدمات محاسباتی بین گوگل، خدمات وب آمازون و سازمان اطلاعات و امنیت اسرائیل (موساد) و ارتش اسرائیل ، در جولای ۲۰۲۱ کلید خورده، درحال نهایی شدن است که این پروژه با اعتراض کارکنان بخش فناوری گوگل همراه شده است.

این پروژه یکی از بزرگترین پروژه هایی است که غول فناوری نظیر گوگل را با رژیم صهیونیستی ادغام کرده است و در قالب آن، دستگاه های امنیتی و سرکوبگر این رژیم از این ظرفیت و توانایی برخودار می شوند تا به فناوری هایی با کمک شرکت گوگل دست پیدا کنند که نقشی قابل توجه را در سرکوب ملت فلسطین بازی می کنند.

طرح جنجالی گوگل و آمازون برای مجهز کردن ارتش اسرائیل به هوش مصنوعی

عجیب ترین نکته در قالب پروژه نیمبوس این است که شرکت های آمازون و گوگل از هرگونه عقب نشینی از مفاد تعهدات خود در قالب پروژه مذکور به شدت منع شده اند و در واقع هر چقدر هم که رژیم صهیونیستی به جنایات وحشتناکی مخصوصا علیه ملت فلسطین دست بزند، باز هم شرکت های مذکور باید به همکاری با آن ادامه دهند. موضوعی که عملا موجب تقویت دستگاه خشونت و خونریزی رژیم صهیونیستی خواهد شد.

علی رغمِ شرایط تحقیرآمیز این توافق و قرارداد، سخنگوی شرکت گوگل “شانون نیوبری” با نهایت افتخار و غرور در موضع گیری می گوید: “ما مفتخریم که سازوکار Google Cloud توسط اسرائیل انتخاب شده تا اسرائیل خدمات عمومی را در حوزه پردازش ابری دریافت کند و خود را از حیث فناوریهای دیجیتالی متحول نماید”.

با این حال، تاکنون 40 هزار نفر از افکار عمومی و همچنین هزار نفر از کارمندان شرکت گوگل طوماری را به امضا رسانده اند و در قالب آن از مدیران ارشد گوگل خواسته اند تا این شرکت را از قرارداد با رژیم صهیونیستی خارج کنند. جالب اینکه شماری از کارمندان گوگل در مدت اخیر و در جریان اعترضات خود علیه قرارداد مذکور، از سِمت هایشان در شرکت گوگل استعفا کرده اند(در اعتراض به قرارداد گوگل با رژیم صهیونیستی).

 

بعضی مطالب مفید نورآسمان:

جنس خدا از چیه؟

مؤمن چگونه مشرک می‌شود؟

عشق خداوند به بندگانش بر طبق آيات قرآن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کانال سپاه